reklama

Další rekordní nárůst nakažených v USA: Za pátek přibylo přes 69 tisíc lidí

Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech se v pátek zvýšil o téměř 69 tisíc. Již potřetí za sebou tak denní přírůstek nemocných dosáhl nového rekordu. Vyplývá to z údajů agentury Reuters. Podle ní dohromady devět amerických států, tedy Aljaška, Georgia, Idaho, Iowa, Louisiana, Montana, Ohio, Utah a Wisconsin, zaznamenalo rekordní denní přírůstky infikovaných.

reklama

Jiné zdroje vzhledem k různé metodice počítání nakažených přinášejí mírně odlišná čísla, která ale také potvrzují nepříznivý trend. Podle Univerzity Johnse Hopkinse přibylo do pátečního večera během 24 hodin 66,6 tisíc nových případů COVID-19, což je pro JHU rovněž rekordní přírůstek.

Guvernér státu Texas Greg Abbott v pátek varoval, že by mohl zavést nová omezení, pokud se šíření koronaviru nepodaří dostat pod kontrolu prostřednictvím roušek a sociálního distancování. Kalifornie v pátek oznámila, že předčasně propustí až 8 tisíc vězňů, aby zpomalila šíření koronaviru ve vězeňských zařízeních.

V současné době je situace horší než na začátku pandemie

Podle agentury AP to v Texasu vypadalo jako v prvních dnech pandemie, s tím rozdílem, že v současné době je situace horší. Stát volá po polních nemocnicích, protože státní nemocnice se nedokážou postarat o vážně nemocné a před mobilními testovacími centry se tvoří kolony automobilů.

„Situace se bude zhoršovat,“ připustil Abbott v rozhovoru s televizní stanicí KLBK. V pátek Texas poprvé překročil hranici 10 tisíc hospitalizovaných pacientů a hlásil dalších 95 úmrtí.

„Před několika měsíci jsem varoval před potenciálním tsunami, pokud to nebudeme brát vážněji,“ poznamenal představitel okresu Hidalgo na texasko-mexické hranici Richard Cortez. Od pondělí tam zemřelo nejméně 31 lidí s COVID-19, což je více než ve velkých městech Houston nebo San Antonio.

K tématu

Poskytovatelé zdravotnických služeb jsou přetíženi

V květnu se v Texasu znovu otevřely bary, ale minulý měsíc musely opět zavřít kvůli prudkému nárůstu počtu nakažených. Abbott varoval před možným dalším vyhlášením karanténních opatření, pokud se šíření viru nepodaří zastavit. „Příštím korkem by byla uzávěra,“ řekl Abbott.

Eskalující krize přiměla texaské zástupce v Kongresu k sepsání žádosti u federálních úřadů o urychlené poskytnutí polní nemocnice příhraniční oblasti Rio Grande Valley. „Naši poskytovatelé zdravotnických služeb jsou zcela přetíženi,“ uvedli autoři dopisu, mezi nimiž jsou republikánští senátoři John Cornyn a Ted Cruz.

Walt Disney omezí počet návštěvníků v zábavním parku

Společnost Walt Disney potvrdila, že v sobotu hodlá otevřít svůj zábavní park ve floridském Orlandu pro omezený počet návštěvníků, kteří – stejně jako zaměstnanci – budou muset nosit roušky a absolvovat měření teploty. Zhruba 19 tisíc lidí včetně některých zaměstnanců parku přitom podepsalo petici, že požadují odklad otevření.

I Florida zůstává jedním z amerických ohnisek nákazy. Ve čtvrtek hlásila 120 úmrtí, v pátek dalších 92. V pátek také evidovala téměř 11,5 tisíce nových koronavirových případů a ve floridských nemocnicích je téměř 7 tisíc pacientů.

Mezi zahraničními studenty v USA vyvolává podle AP obavy nová imigrační politika, kvůli níž by mohli přijít o víza. Federální imigrační úřady totiž tento týden zahraničním studentům oznámily, že musí opustit USA, nebo se přihlásit na jinou školu, pokud ta jejich bude na podzim fungovat výhradně v on-line režimu. Proti opatření se brání soudní cestou Harvardova univerzita a Massachusettský technologický institut (MIT) i státy Kalifornie a Washington.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Po svatbě jsem šťastný, říká Hamáček a kritizuje Babiše, že mění názory každý den

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama