Vánoční dárek pro bohaté: V New Yorku si nadělili nejhubenější mrakodrap na světě

V americkém New Yorku krátce před vánočními svátky dokončili výzdobu luxusního mrakodrapu, který vyniká štíhlostí. Jedná se dokonce o nejužší výškovou budovu na světě. Ukrývá hned 91 pater a desítky přepychových rezidencí. Architekti při návrhu dbali na každý detail.

Superštíhlé mrakodrapy začaly být trendem v sedmdesátých letech minulého století. Do světa se tento styl výškových budov rozšířil z Hongkongu. Další takový mrakodrap vyrostl v New Yorku na prestižní adrese vedle Central Parku. Stavba 111 West 57th Street (též zvaná Steinway Tower) byla dokončena v roce 2020, teď designéři ze Studia Sofield ukončili i práci v jeho interiéru.

Samotná lokace stavby naznačuje, že spaní v mrakodrapu nebude pro každého. Interiér stavby oplývá přepychem. Výšková budova má 91 pater a hned 46 luxusních rezidencí, z nichž některé jsou i vícepatrové.

Návrháři vsadili při výzdobě pokojů na historický design, vnitřek budovy má evokovat 19. století. Mrakodrap tak ukrývá například zdobené lustry a zrcadla. Mimoto si nocležníci mohou užít plavání ve vymazleném bazénu. Bonusem je pak výhled na zeleň nejslavnějšího parku na světě.

„Všichni jsme byli na luxusních místech. Chtěl jsem vytvořit budovu, která bude jediná svého druhu na světě,“ sdělil pro CNN William Sofield, zakladatel Studia Sofield. „Vím, že hodně lidí z těch, co tady budou mít byt, může mít více domovů. Chtěl jsem proto vytvořit velmi osobní zážitek, který vám řekne, že tohle může být jedině New York,“ dodal.

Míra luxusu se napříč rezidencemi liší. Jednotlivé apartmány se tak budou prodávat v rozpětí 7,8 až 66 milionů dolarů. Nejlevnější byt v mrakodrapu tak lze pořídit za 180 milionů korun, nejdražší pak za miliardu a půl.

Tagy: