reklama

VIDEO: Čeští řidiči si zahrávají se svými životy. Extrémně nebezpečným předjížděním mohou ohrozit i děti

Nebezpečný kousek předvedl řidič v Liberci. Kamera ve voze jednoho z diváků TV Prima zachytila osobní auto, jak přímo před základní školou v Husově ulici předjíždí na přechodu pro chodce. Chováním řidiče už se zabývají policisté, podle nich je manévr natolik nebezpečný, že zřejmě přijde o řidičský průkaz. Ale nejen on, i ostatní řidiči ohrožují ostatní na vozovce.

reklama

Video je pořízeno v době, kdy děti chodí do školy. „Sám jsem chvíli předtím vysadil své dítě, které tam každý den vozím. Je to hodně frekventovaná silnice, hlavně ráno, o nebezpečné situace tam není nouze, ale tohle se naprosto vymyká všemu, co jsem doposud viděl. I proto jsem si říkal, že tohle si nemůžu nechat pro sebe. Ten člověk mohl někoho zabít,“ tvrdí divák, který video poskytl televizi Prima a současně požádal reportéra, aby ho zprostředkoval dopravním policistům. To se také stalo. I dopravní policisté, kteří jsou zvyklí na ledacos, kroutili hlavou. Teď budou pátrat po tom, kdo auto s jasně čitelnou poznávací značkou z Vysočiny řídil.

Štáb televize Prima upozornil na video i libereckou městskou policii, která v této lokalitě dohlíží v ranní špičce na přechody. Na záběrech totiž není vidět žádný policista. Hned následující den už ráno před začátkem školy strážníci přechod hlídali.

Předjíždění po krajnici

Dalším typem nedovoleného předjíždění je předjíždění po krajnicích. I to se děje v České republice. „Toto je opravdu nebezpečné, protože šofér neví, co je před ním vpravo. Nikdo s tím ani nepočítá, že pojede po krajnici,“ uvedl dopravní expert Roman Budský s tím, že je za to velice přísný postih.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

Slovenský trenér Djokoviče: Bylo to obrovské utrpení, kauza ho poznamená

Málokdo zná Novaka Djokoviče tak jako jeho slovenský trenér Marián Vajda. Poprvé se tehdy mladičkého a talentovaného tenisty ujal v roce 2006 a právě on má velký podíl na tom, že Srb získal 20 grandslamových titulů. Číslo 21 měl přidal letos na Australian Open, ale jak téměř celý svět ví, nakonec nedostal možnost. „Muselo to být obrovské utrpení,“ popisuje ságu světové jedničky s neúspěšným koncem Vajda.

reklama

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

reklama