reklama

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev

Ministr zdravotnictví Roman Prymula a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ničeho vážného neodpustili. Tvrdí to předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který se k celé události vyjádřil na Facebooku. Prymula s Faltýnkem byli ve středu večer vyfoceni, jak opouští pražskou restauraci, která měla být v souladu s vládním nařízením proti šíření koronaviru zavřená. Prymula navíc neměl roušku, i když její povinné nošení v přítomnosti cizích osob dříve nařídil.

reklama

Vondráček se na Facebooku ohradil zejména vůči médiím, jakým způsobem o celé kauze informují. „Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a Faltýnkovu krev – v mediálním slova smyslu. V podstatě už si to žije svým virtuálním životem. A objektivní pravda je všem ukradená,“ napsal poslanec.

Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a...

Posted by Radek Vondráček on Friday, October 23, 2020

Těžko vyčítat ministrovi, že nezná nájemní vztahy

Jaká jsou fakta? Prymula s Faltýnkem se podle svých slov setkali v přilehlé místnosti a ne v prostorách restaurace. Jenže to během dne vyvrátila vyšehradská kapitula, která prý všechny prostory pronajímá jako stravovací zařízení.

„Těžko vyčítat ministrovi, že zrovna neví, jak je to s nájemními vztahy té které konkrétní místnosti. Pro něj to zkrátka celé je kapitula,“ hájí Vondráček současného ministra zdravotnictví, který po celé aféře odmítl rezignovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) přesto v úterý představí prezidentovi Miloši Zemanovi jeho nástupce v čele resortu.

Vondráček si Prymuly váží zejména za to, jakým stylem se postavil k první a druhé vlně koronavirové pandemie. A následně se opět opřel do médií. „Ano, účastníci schůzky nesprávně vyhodnotili a posoudili okolnosti setkání. Protože v dnešní době není ani tak důležitá objektivní skutečnost jako spíš její mediální obraz. Nicméně všelidového kamenování se s dovolením nezúčastním,“ napsal Vondráček.

Zákaz jednání ve Sněmovně? Ano i ne

Podle předsedy Sněmovny je mediální obraz víc než „objektivní reálné posouzení věci s nadhledem a určitým odstupem“. Schůzka podle něj byla prokazatelně pracovní a Faltýnek se údajně nemá možnost s nikým setkat například v kanceláři, protože „v Poslanecké sněmovně máme absolutní zákaz návštěv“. Jednání, o němž oba aktéři tvrdí něco jiného, bylo prý zásadní pro Českou republiku a Faltýnek údajně zajišťoval hlasující většinu v dolní komoře Parlamentu.

Proč se oba nesešli třeba na ministerstvu zdravotnictví, zatím ovšem neuvedli. Vondráčkova slova o uzavření Sněmovny zase vyvrací předseda KDU-ČSL, který na Twitteru napsal: „Jen podotknu, že kanceláře ve Sněmovně mohou poslanci využívat 24 hodin sedm dní v týdnu, stejně jako ministr může využívat svou kancelář kdykoliv potřebuje.“

Za všechno může opozice

Na stranu Vondráčka se pod jeho příspěvkem staví i další Prymulovi zastánci. „Pane Vondráček, hezky jste to napsal, jen bych chtěl dodat, že to muselo být připravené na pana Prymulu od opozice, kde se o tom dozvěděli a že tam celou dobu čekali reportéři blesku!!!!!????????,“ teoretizoval o možné léčce uživatel Jan.

Do opozice se ale nepustil sám. Přisadila si i uživatelka Jana. „Děkuji za to, co jste napsal. Jste jedním z mála, co si nekopnul. A taky si myslím, že měl premiér jednat s chladnou hlavou a ne ihned. To se nevyplácí. Opozice to bude stejně brát jen jako jeho slabost a stejně si myslím, že na nového ministra si opozice zase něco vyštrachá,“ napsala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek
Koronavirus

Rekordní nárůst počtu nakažených ve školách. PCR testy odhalily oproti minulému týdnu dvojnásobek

Po pondělním testování ve školách se podle ministerstva zdravotnictví potvrdilo PCR metodou 16 627 případů nákazy koronavirem. Je to víc než dvojnásobek proti minulému týdnu. Mezi žáky odhalily PCR testy 15 178 nakažených a mezi pedagogy 1 449. Růst je podle úřadu důsledkem naprosté dominance nové koronavirové varianty omikron, jejíž podíl na všech nových nákazách už podle Státního zdravotního ústavu činí víc než 98 procent. Metoda PCR potvrdila výsledky zhruba 59 % pozitivních antigenních testů.

Čeští skokané na lyžích odletí na olympijské hry bez hlavního trenéra Bajce. Má covid

Čeští skokané na lyžích se musejí minimálně v začátku olympijských her, které startují 4. února, obejít bez hlavního trenéra Vajsi Bajce, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Do jeho pozice se posune asistent, jedenačtyřicetiletý Jan Matura, který ukončil aktivní kariéru v květnu 2017 a reprezentoval ještě s Romanem Koudelkou, nejstarším a nejúspěšnějším skokanem současného kádru.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V Pittsburghu se zřítil most krátce před návštěvou Bidena. Ten měl mluvit o údržbě silnic

V americké městě Pittsburgh se v pátek zřítil silniční most, a to jen pár hodin před návštěvou Joea Bidena. Prezident má ve městě hovořit mimo jiné o balíku investic do infrastruktury, který zahrnuje finance na údržbu silnic a mostů. Podle šéfa městských hasičů Darryla Jonese utrpělo deset lidí zranění, z nichž tři byli odvezeni do nemocnice. Nikdo však není v ohrožení života.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Putin hovořil s Macronem. NATO neřeší zásadní obavy Moskvy, stěžovala si ruská hlava státu

Ruský prezident Vladimir Putin v pátečním telefonickém rozhovoru upozornil francouzskou hlavu státu Emmanuela Macrona, že odpovědi Spojených států a NATO na bezpečnostní požadavky Ruska nezohlednily zásadní obavy Moskvy. S odvoláním na Kreml o tom informovala agentura TASS. Oba státníci se podle ní dohodli na pokračování dialogu mezi Moskvou a Paříží o problematice bezpečnosti v Evropě.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Muž blízký Langerovi zřejmě bude policejním prezidentem. Komise ho doporučila, řekl Rakušan

Poradní komise doporučila vicepremiérovi Vítu Rakušanovi (STAN) jako budoucího policejního prezidenta současného náměstka policejního prezidia Martina Vondráška. Ministr vnitra to potvrdil ve vysílání CNN Prima NEWS. Vondrášek byl jediný kandidát, který se do nabídkového řízení přihlásil. Podle některých kritiků by však jeho jmenování mohlo způsobit politizaci policie.

reklama