reklama

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev

Radek Vondráček se k celé kauze vyjádřil z domácí izolace.
Zdroj: Facebook.com

Ministr zdravotnictví Roman Prymula a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ničeho vážného neodpustili. Tvrdí to předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který se k celé události vyjádřil na Facebooku. Prymula s Faltýnkem byli ve středu večer vyfoceni, jak opouští pražskou restauraci, která měla být v souladu s vládním nařízením proti šíření koronaviru zavřená. Prymula navíc neměl roušku, i když její povinné nošení v přítomnosti cizích osob dříve nařídil.

reklama

Vondráček se na Facebooku ohradil zejména vůči médiím, jakým způsobem o celé kauze informují. „Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a Faltýnkovu krev – v mediálním slova smyslu. V podstatě už si to žije svým virtuálním životem. A objektivní pravda je všem ukradená,“ napsal poslanec.

Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a...

Posted by Radek Vondráček on Friday, October 23, 2020

Těžko vyčítat ministrovi, že nezná nájemní vztahy

Jaká jsou fakta? Prymula s Faltýnkem se podle svých slov setkali v přilehlé místnosti a ne v prostorách restaurace. Jenže to během dne vyvrátila vyšehradská kapitula, která prý všechny prostory pronajímá jako stravovací zařízení.

K tématu

„Těžko vyčítat ministrovi, že zrovna neví, jak je to s nájemními vztahy té které konkrétní místnosti. Pro něj to zkrátka celé je kapitula,“ hájí Vondráček současného ministra zdravotnictví, který po celé aféře odmítl rezignovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) přesto v úterý představí prezidentovi Miloši Zemanovi jeho nástupce v čele resortu.

Vondráček si Prymuly váží zejména za to, jakým stylem se postavil k první a druhé vlně koronavirové pandemie. A následně se opět opřel do médií. „Ano, účastníci schůzky nesprávně vyhodnotili a posoudili okolnosti setkání. Protože v dnešní době není ani tak důležitá objektivní skutečnost jako spíš její mediální obraz. Nicméně všelidového kamenování se s dovolením nezúčastním,“ napsal Vondráček.

Zákaz jednání ve Sněmovně? Ano i ne

Podle předsedy Sněmovny je mediální obraz víc než „objektivní reálné posouzení věci s nadhledem a určitým odstupem“. Schůzka podle něj byla prokazatelně pracovní a Faltýnek se údajně nemá možnost s nikým setkat například v kanceláři, protože „v Poslanecké sněmovně máme absolutní zákaz návštěv“. Jednání, o němž oba aktéři tvrdí něco jiného, bylo prý zásadní pro Českou republiku a Faltýnek údajně zajišťoval hlasující většinu v dolní komoře Parlamentu.

Proč se oba nesešli třeba na ministerstvu zdravotnictví, zatím ovšem neuvedli. Vondráčkova slova o uzavření Sněmovny zase vyvrací předseda KDU-ČSL, který na Twitteru napsal: „Jen podotknu, že kanceláře ve Sněmovně mohou poslanci využívat 24 hodin sedm dní v týdnu, stejně jako ministr může využívat svou kancelář kdykoliv potřebuje.“

Za všechno může opozice

Na stranu Vondráčka se pod jeho příspěvkem staví i další Prymulovi zastánci. „Pane Vondráček, hezky jste to napsal, jen bych chtěl dodat, že to muselo být připravené na pana Prymulu od opozice, kde se o tom dozvěděli a že tam celou dobu čekali reportéři blesku!!!!!????????,“ teoretizoval o možné léčce uživatel Jan.

Komentář u příspěvku Radka Vondráčka
Komentář u příspěvku Radka Vondráčka
Zdroj: Facebook.com

Do opozice se ale nepustil sám. Přisadila si i uživatelka Jana. „Děkuji za to, co jste napsal. Jste jedním z mála, co si nekopnul. A taky si myslím, že měl premiér jednat s chladnou hlavou a ne ihned. To se nevyplácí. Opozice to bude stejně brát jen jako jeho slabost a stejně si myslím, že na nového ministra si opozice zase něco vyštrachá,“ napsala.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Hokej

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Výsledky kontrol zmrzliny, které letos provádějí hygienické stanice, jsou alarmující. Ukazují na vyšší výskyt bakterií, než dovoluje norma. Nejčastějším hříchem zmrzlinářů je přitom nedostatečná údržba zmrzlinových výrobníků. Nekvalitní zmrzlinu ale můžete poznat i na první pohled. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat
Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život
Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?
Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Další články
reklama
reklama