reklama

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev

Ministr zdravotnictví Roman Prymula a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ničeho vážného neodpustili. Tvrdí to předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který se k celé události vyjádřil na Facebooku. Prymula s Faltýnkem byli ve středu večer vyfoceni, jak opouští pražskou restauraci, která měla být v souladu s vládním nařízením proti šíření koronaviru zavřená. Prymula navíc neměl roušku, i když její povinné nošení v přítomnosti cizích osob dříve nařídil.

reklama

Vondráček se na Facebooku ohradil zejména vůči médiím, jakým způsobem o celé kauze informují. „Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a Faltýnkovu krev – v mediálním slova smyslu. V podstatě už si to žije svým virtuálním životem. A objektivní pravda je všem ukradená,“ napsal poslanec.

Sleduji z karantény dění okolo pana ministra zdravotnictví. Jak se slétají všichni, kteří vycítili Prymulovu a...

Posted by Radek Vondráček on Friday, October 23, 2020

Těžko vyčítat ministrovi, že nezná nájemní vztahy

Jaká jsou fakta? Prymula s Faltýnkem se podle svých slov setkali v přilehlé místnosti a ne v prostorách restaurace. Jenže to během dne vyvrátila vyšehradská kapitula, která prý všechny prostory pronajímá jako stravovací zařízení.

„Těžko vyčítat ministrovi, že zrovna neví, jak je to s nájemními vztahy té které konkrétní místnosti. Pro něj to zkrátka celé je kapitula,“ hájí Vondráček současného ministra zdravotnictví, který po celé aféře odmítl rezignovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) přesto v úterý představí prezidentovi Miloši Zemanovi jeho nástupce v čele resortu.

Vondráček si Prymuly váží zejména za to, jakým stylem se postavil k první a druhé vlně koronavirové pandemie. A následně se opět opřel do médií. „Ano, účastníci schůzky nesprávně vyhodnotili a posoudili okolnosti setkání. Protože v dnešní době není ani tak důležitá objektivní skutečnost jako spíš její mediální obraz. Nicméně všelidového kamenování se s dovolením nezúčastním,“ napsal Vondráček.

Zákaz jednání ve Sněmovně? Ano i ne

Podle předsedy Sněmovny je mediální obraz víc než „objektivní reálné posouzení věci s nadhledem a určitým odstupem“. Schůzka podle něj byla prokazatelně pracovní a Faltýnek se údajně nemá možnost s nikým setkat například v kanceláři, protože „v Poslanecké sněmovně máme absolutní zákaz návštěv“. Jednání, o němž oba aktéři tvrdí něco jiného, bylo prý zásadní pro Českou republiku a Faltýnek údajně zajišťoval hlasující většinu v dolní komoře Parlamentu.

Proč se oba nesešli třeba na ministerstvu zdravotnictví, zatím ovšem neuvedli. Vondráčkova slova o uzavření Sněmovny zase vyvrací předseda KDU-ČSL, který na Twitteru napsal: „Jen podotknu, že kanceláře ve Sněmovně mohou poslanci využívat 24 hodin sedm dní v týdnu, stejně jako ministr může využívat svou kancelář kdykoliv potřebuje.“

Za všechno může opozice

Na stranu Vondráčka se pod jeho příspěvkem staví i další Prymulovi zastánci. „Pane Vondráček, hezky jste to napsal, jen bych chtěl dodat, že to muselo být připravené na pana Prymulu od opozice, kde se o tom dozvěděli a že tam celou dobu čekali reportéři blesku!!!!!????????,“ teoretizoval o možné léčce uživatel Jan.

Do opozice se ale nepustil sám. Přisadila si i uživatelka Jana. „Děkuji za to, co jste napsal. Jste jedním z mála, co si nekopnul. A taky si myslím, že měl premiér jednat s chladnou hlavou a ne ihned. To se nevyplácí. Opozice to bude stejně brát jen jako jeho slabost a stejně si myslím, že na nového ministra si opozice zase něco vyštrachá,“ napsala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen
Koronavirus

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Hasiči se vrátili na místo, kde ztratili kolegy. Výbuch poškodil i sousední domy

Jeden z rodinných domů v sousedství budovy v Koryčanech na Kroměřížsku, kterou zničil středeční výbuch, je podle statika neobyvatelný. Po explozi má poškozenou konstrukci, hasiči proto zajistili stabilizaci objektu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé utrpěli zranění.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Závěť prince Philipa zůstane zapečetěná 90 let. Soud tak chrání důstojnost královny

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl nejvyšší soud. Důvodem je ochrana „důstojnosti a postavení“ královny. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Počet nakažených v Česku stále roste. Třetí den se drží nad hranicí 500 případů

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění COVID-19, o 130 víc než před týdnem. Šlo tak o třetí den v řadě, kdy nárůst přesáhl 500 případů. Za poslední týden připadá 28 nově odhalených případů nákazy na 100 tisíc obyvatel, což je nejvíc od konce května. V nemocnicích je v souvislosti s covidem podle posledních údajů 158 lidí. ČR je také podle nákaz covidem v EU za 14 dní třetí nejméně zasaženou zemí, nejhůře je na tom nově Slovinsko. Česko má nyní nejméně mrtvých na obyvatele.

reklama