Výbuch plynu v americkém Baltimoru: Žena zemřela, další lidé jsou ve vážném stavu

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla dnes hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu. V troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Hasiči amerického města Baltimore zasahovali u ohromné exploze plynu, která zasáhla 3 domy. Úřady v současné době tvrdí, že ve vážném stavu jsou do nemocnice přepraveni dva místní, jedna žena zemřela. Složky integrovaného záchranného systému místo stále prohledávají. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

„Na místě jsou podle Reuters lidé z baltimorské plynárenské společnosti a představitelé úřadu pro krizové situace. Jsme na místě a úzce spolupracujeme s hasiči, abychom zajistili bezpečí,“ uvedl mluvčí plynárenské společnosti Richard Yost. Doplnil, že nyní týmy pracují na vypnutí přívodu plynu v budovách v okolí a následně bude možné bezpečně provést inspekci.

Tagy: