Firmy v Česku hlásí hromadné propouštění. O práci přijdou více než čtyři tisíce lidí
vyhynulý druh
Výpis příspěvků ke štítku „vyhynulý druh“
Jako Jurský park: Do čtyř let by mohli po Zemi opět chodit mamuti, píše Independent
Technologická společnost Colossal Biosciences, která sídlí v Dallasu v americkém státě Texas, věří, že už v roce 2028 by se mohli na Zemi vrátit tvorové vyhynulí v dávných – i ne tak dávných – dobách, jako například mamuti srstnatí, dronte mauricijský či vakovlk tasmánský. A to vše díky financím od hollywoodských hvězd, jako jsou Paris Hiltonová či Chris Hemsworth, napsal zpravodajský server Independent.
V JAR veterináři opět uřezávají nosorožcům rohy, aby je zachránili před pytláky
V jihoafrické provincii KwaZulu-Natal začali tento měsíc veterináři uřezávat nosorožcům rohy, aby jim zachránili život před pytláky. Přistoupili k tomu proto, že počet nosorožců zabitých pytláky se v JAR loni zvýšil na 499 oproti předchozímu roku, kdy pytláci zabili 448 těchto ohrožených zvířat právě zejména kvůli jejich rohům. Informoval o tom deník El País.
Záchrana nosorožců bílých severních? Zázrak se má stát pomocí umělého oplodnění
Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak mají 14 zmrazených embryí. Odebírání vajíček a vytváření embryí je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu na planetě Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří Zoo Dvůr Králové, která o vytvoření dalších embryí informovala.
Neobvyklý úlovek překvapil italské rybáře. V síti uvízl žralok s prasečím rypáčkem
Nečekané vzrušení zavládlo první zářijový týden na italském ostrově Elba. Místní rybáři vytáhli totiž z moře uhynulého žraloka světlouna ostnatého (Oxynotus centrina). Jeho fotografie se začaly rychle šířit po sociálních sítích. Netradiční druh paryby je totiž známý pod nelichotivými jmény jako žralok prasečí nebo „prasečí ryba“.
Vědci objevili fosilie záhadného predátora. Pradávný tvor připomínal plovoucí hlavu
Ve své době patřil mezi největší predátory, kteří do té doby žili na Zemi, a tvarem připomínal spíše plovoucí hlavu či mimozemskou vesmírnou loď. Tak kanadští vědci popisují nedávno objevené fosilie pradávného mořského živočicha, který žil před zhruba 506 miliony lety na dně oceánů. Studie věnující se tomuto kurióznímu vyhynulému druhu byla ve středu zveřejněna ve vědeckém periodiku Royal Society Open Science, informoval web CNN.
V Egyptě objevili nový druh vyhynulé čtyřnohé velryby. Jméno dostala po bohu smrti
Paleontologové v Egyptě identifikovali nový druh vyhynulé čtyřnohé velryby. Ta žila před více než 43 miliony let a díky vyvinutým končetinám se nejspíše mohla pohybovat na souši i ve vodě. Velryba dostala jméno Phiomicetus anubis, které odkazuje na egyptského boha smrti a posmrtného života Anubise, informuje web BBC.
Nečekaný objev na Galapágách: Vzácná obří želva byla sto let považována za vyhynulou
Ekvádor v úterý potvrdil, že obří želva objevená na galapážských ostrovech v roce 2019 patří ke druhu, který byl považován za sto let vyhynulý. Informoval o tom web CNN.
Na Příbramsku se objevila kočka divoká. Vzácný druh se vrací po téměř sto letech
Nedaleko Nového Knína objevili zdejší obyvatelé mrtvé tělo samce kočky divoké. Podle genetické analýzy Ústavu biologie obratlovců Akademie věd šlo skutečně o zástupce vzácného druhu, jehož trvalý výskyt byl na našem území naposledy prokázán v roce 1914. O jeho vymizení z naší krajiny se zasadili lovci i výsadba monokultur.