CNN Prima News výsledky studie

výsledky studie

Výpis příspěvků ke štítku „výsledky studie“

Lidé s covidem by měli dostávat bonus k nemocenské, navrhuje Hamáček

Zaměstnavatelé by měli vyplácet bonus nemocným s covidem a lidem v karanténě, který by si následně odečetli od odvodů. V pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček. Také místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová uvedla, že je nutné lidi finančně motivovat vyšší nemocenskou, aby se nebáli jít na testy či do karantény. Zároveň upozornila, že v ekonomických podpůrných programech jsou velké díry. „Schillerová se tváří, jako kdyby peníze byly její,“ dodala.

Rouška pod nosem je nesmysl, právě tudy se dostává virus do těla, říkají odborníci

Povinnost nosit roušky si řada občanů vykládá svým vlastním způsobem. Velmi rozšířenou variantou je mít roušku pod nosem. Odborníci však upozorňují, že je tento nešvar nebezpečný jak pro samotného nositele takto nasazeného ochranného prostředku, tak také pro jeho okolí. Právě nosem se člověk snadněji nakazí, ale také jím zároveň během prvních dnů nemoci vylučuje nejvíce viru.

Budeme zase polykat rybí olej? Čechům chybí látka, která o třetinu snižuje riziko úmrtí

Vyšší celková úmrtnost, fatální srdeční příhody, cévní mozkové příhody, předčasné porody. To jsou jen některé z vědecky označených a prokázaných rizik nedostatku omega-3 mastných kyselin v lidském organismu. Potřebu těchto pro zdraví důležitých látek mají ale Češi pokrytu ani ne z poloviny, varuje Státní zdravotní ústav. Výsledky několika vědeckých studií prokázaly, že riziko úmrtí z jakékoli příčiny bylo nižší asi o 33 procent u lidí s nejvyšším omega-3 indexem, tedy s vyššími hladinami omega-3 v krvi. Státní zdravotní ústav spustil i vlastní studii na svém týmu odborníků, aby přišel na to, jak Čechům pomoci.