Z psychiatrie v Dobřanech zmizel už třetí pacient tento měsíc, může být nebezpečný

Policie hledá už třetího pacienta Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku od počátku července. Pětadvacetiletý muž, který se tam dobrovolně léčil ze závislosti na psychotropních látkách, z nemocnice odešel v pátek dopoledne. Může být nebezpečný sám sobě a pokud užije omamné látky, tak i svému okolí. Na policejním webu před ním varovala mluvčí Dagmar Brožová.

Nově pohřešovaný Jakub Honek je hubený, vysoký asi 170 až 175 centimetrů. Má oválný obličej, hnědé oči a ryšavé vlasy. Z nemocnice odešel v černé mikině s obrázkem lebky, černých kalhotách a oranžovo-černých botách. „Policisté přijmou k hledanému jakoukoliv informaci na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně,“ uvedla mluvčí.

Předchozí dva pacienti, kteří v červenci nemocnici opustili nedovoleně, mohli být po užití alkoholu nebo drog také nebezpeční svému okolí. První se nevrátil z povolené vycházky v nemocničním areálu 3. července, druhý tento týden ve středu. Ochranné ústavní léčení oběma nařídil soud, jednoho z hledaných policie vypátrala ve čtvrtek dopoledne v restauraci v Praze.

Tagy: