reklama

Z psychiatrie v Dobřanech zmizel už třetí pacient tento měsíc, může být nebezpečný

Pohřešovaný Jakub Honek
Foto: Policie ČR

Policie hledá už třetího pacienta Psychiatrické nemocnice v Dobřanech na Plzeňsku od počátku července. Pětadvacetiletý muž, který se tam dobrovolně léčil ze závislosti na psychotropních látkách, z nemocnice odešel v pátek dopoledne. Může být nebezpečný sám sobě a pokud užije omamné látky, tak i svému okolí. Na policejním webu před ním varovala mluvčí Dagmar Brožová.

reklama

Nově pohřešovaný Jakub Honek je hubený, vysoký asi 170 až 175 centimetrů. Má oválný obličej, hnědé oči a ryšavé vlasy. Z nemocnice odešel v černé mikině s obrázkem lebky, černých kalhotách a oranžovo-černých botách. „Policisté přijmou k hledanému jakoukoliv informaci na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně,“ uvedla mluvčí.

Předchozí dva pacienti, kteří v červenci nemocnici opustili nedovoleně, mohli být po užití alkoholu nebo drog také nebezpeční svému okolí. První se nevrátil z povolené vycházky v nemocničním areálu 3. července, druhý tento týden ve středu. Ochranné ústavní léčení oběma nařídil soud, jednoho z hledaných policie vypátrala ve čtvrtek dopoledne v restauraci v Praze.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

reklama
Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Pomoc v boji s covidem? Odložte cigaretu, uvolníte místo v nemocnici, vyzývají lékaři
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
Další články
reklama
reklama