CNN Prima News zaměstnání

zaměstnání

Výpis příspěvků ke štítku „zaměstnání“

Propouštění ve firmách pomůže změnit ekonomiku, tvrdí expert. Kde se o místo bát nemusíte?

23. listopadu 2022 18:32

Podle ankety Hospodářské komory se až 42 % firem obává, že po novém roce bude muset některé své zaměstnance propustit. Ekonom Pavel Peterka ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že pesimističtější nálada plyne zejména z konce fixací cen energií. Propouštění ale prý pomůže českou ekonomiku transformovat. Peterka společně s manažerem náboru a marketingu Jiřím Halbrštátem přiblížil, kteří pracovníci se o svá místa bát nemusí.

Jak využít pracovní pauzu na maximum? Existuje několik jednoduchých pouček a triků

12. listopadu 2022 23:36

Další pracovní den skončil a mnozí z nás si dost možná uvědomili, že měli tolik práce, že si sotva stihli odskočit na toaletu, natož dát si regulérní pauzu na oběd. Pravdou je, že práce v 21. století plyne téměř zběsilým tempem, měli bychom ovšem znát hranici, kdy je třeba před plněním úkolů upřednostnit sebe sama. Neúměrné pracovní tempo bez přestávek má totiž výrazný vliv na naši náladu i zdraví. Pracovní pauzy jsou navíc ze zákona povinné. Pro zaměstnavatele i pro zaměstnance.

Nestíháte si vybrat v práci zbytek dovolené? Firma vám ji může nařídit, i když nechcete

6. listopadu 2022 16:48

Ne každý zaměstnanec sní o době, kdy konečně vyrazí na dovolenou. Není to příliš časté, ale existují lidé, kteří dovolenou nechtějí. V takovém případě může nastat situace, kdy ji nařizuje šéf. Jednoduše určí termín a podřízený musí poslechnout a zůstat doma. Ostatně to se může stát i vyznavačům dovolené. V jakých případech může vedení rozhodnout o dovolené jiných?

Makám víc než druzí, ale šéf si mě sotva všimne. Jak být v práci za hvězdu?

5. listopadu 2022 20:55

V práci býváte mezi prvními, odcházíte naopak jako poslední. Když je třeba, pracujete i za tři a obětování obědové pauzy pro vás není zas tak velkou výjimkou. Přesto si šéf všimne spíš ostatních? A navíc těch, které spíš než u počítače potkává u cigaret s kafíčkem? Než se utopíte v sebelítosti, že svět není fér, zkuste ještě jednu variantu, jak svoji pozici ve firmě zlepšit. Získejte dovednost, kterou holt někteří dostali do vínku, aniž by o tom věděli – naučte prodat sám sebe.

Nervozita z návratu do práce po rodičovské? Zapomeňte na ni, máte co nabídnout

5. listopadu 2022 16:05

Návrat do práce po rodičovské. Téma, které řeší nejen většina žen, ale čím dál tím častěji i někteří muži. Po několika letech máte vyskočit ze zaběhnutého rodinného života a začít podávat výkony pod vedením nadřízených, zatímco doteď jste byli doma zvyklí šéfovat vy. Jak se k návratu do zaměstnání postavit? Na co se má člověk připravit a z čeho je naopak lepší nedělat si hlavu? Pokud vás čeká takový návrat od práce, následující řádky by vám mohly pomoci zvládnout ho v klidu.

Děsí vás veřejné proslovy před kolegy v práci? Poradíme, jak je hravě zvládnout

5. listopadu 2022 15:12

Obhájit si nápad na poradě, přesvědčit nadřízené o dosažených výsledcích, namotivovat jiné k výkonu nebo k přijetí změny. Situací, kdy v práci musíme promlouvat k ostatním, je víc než dost. Vlastně je to považováno za pracovní rutinu. Ovšem jen do doby, kdy se vás takový úkol netýká. Můžete být jeden z těch šťastných, kteří se s talentem veřejného řečnění už narodili. Většina lidí se to ale musí pracně učit. A dobrá zpráva je, že to jde.

Sám proti všem, kolegové mě neberou. Jak zlepšit pracovní vztahy a čeho se vyvarovat?

3. listopadu 2022 14:33

Možná vám to připomene školní léta, ale fakt je ten, že i dospělí lidé touží po tom být uznávaní a přijímaní. V pracovním kolektivu, kde trávíme podstatnou část svého života, to platí několikanásobně. Všichni máme čas od času výkyvy nálad, kterým okolí čelí s větším či menším porozuměním. Nicméně pokud patříte k lidem, kteří mají neustále pocit, že se proti nim spolčil celý svět a mění proto jedno zaměstnání za druhé, zbystřete. Možná děláte chyby, které ostatní štvou, aniž o tom sami víte.

Profese budoucnosti aneb Jaké dovednosti se vám budou při hledání práce hodit?

29. října 2022 01:09

Časy se mění a spolu s nimi i trh práce. Pracovních pozic je dnes nepřeberné množství. A zatímco starší generace by si jen těžko představily, že budou existovat například operátoři výroby nebo HR specialisté, dnes jde o naprosto běžnou součást firemních struktur. A další nové profese přibývají. Které obory budou do roku 2030 nejžádanější? CNN Prima NEWS přináší jejich přehled.

Na svou práci už nikdy nadávat nebudete. Co by vás čekalo v nejnebezpečnějších povoláních?

16. září 2022 13:38

Na práci si čas od času postěžuje většina z nás. Někoho bolí za krkem ze sezení u počítače v kanceláři. Pracovníky ve výrobních fabrikách zase bolí záda, jak se shýbají nad pásem, stavební dělníci každý den padají únavou po náročné fyzické dřině. CNN Prima NEWS vám ale přináší několik příkladů prací, které patří mezi ty nejnebezpečnější na celém světě. A ti, kdo je vykonávají, za ně často dostanou jen pár korun.