CNN Prima News zásoby

zásoby

Výpis příspěvků ke štítku „zásoby“

Krutá taktika Hamásu: Raději ochrání zbraně než civilisty, zajatý terorista popsal Metro Gaza

V Pásmu Gazy umírají civilisté zejména proto, že je teroristické uskupení Hamás používá jako živé štíty. Vládnoucí radikálové přitom mají k dispozici řadu bunkrů a podzemních tunelů, kam by je mohli ukrýt. Nevinní občané města jim tak slouží především k nepozorovaným přesunům a úkrytu vlastních vojáků či materiálu. Izraelská armáda (IDF) v této souvislosti zveřejnila animaci, jež ilustruje podzemní komplex pod nemocnicí Shifa.

Jak ušetřit a vyzrát na ceny v obchodech? Nemějte velké oči, radí ekonomové

Když se vám zboží zdá drahé, nekupujte ho. Podobné rady ekonomové dávají už roky. Celá věc však není tak přímočará, jak se na první pohled zdá. Experti spíše míní, aby lidé nenakupovali zbytečně do zásoby, ale raději porovnávali ceny napříč obchodními řetězci. Jejich zástupci pak chválí zákazníky za to, že ve srovnání s jinými roky už nevyhazují tolik potravin.

Patová situace nemocnic v Gaze: Evakuace by byla rozsudkem smrti, vpád Izraele je nespasí

Nemocnice v Gaze čelí nemožné „volbě“. Izrael 21 zdravotních zařízení vyzval k tomu, aby se evakuovala na jih města – do pomyslného bezpečí. Světová zdravotnická organizace (WHO) však přišla s jasným varováním: Přesun zhruba dvou tisíc vážně nemocných pacientů do jiných nemocnic, které už nyní nemají kapacitu, představuje rozsudek smrti. A varianta setrvat? Tragický náhled do možné budoucnosti přinesl úterní dopad rakety na nemocnici Al-Ahlí. V případě, že by se útoku zdravotní zařízení vyhnula, dožene je nedostatek pitné vody, léků a pracovních sil.

Lékárníci si stále zoufají: Místo sto balení došlo osm. Zásoby penicilinu se tenčí

Dodaný penicilin nám vydrží sotva pár týdnů, upozorňují lékárníci. A dodávají: ti, kteří se nepředzásobili, s ním dlouho nevystačí. Do Česka tento týden mělo dorazit asi 52 tisíc kusů balení penicilinu, další by měly přijít do poloviny listopadu. Ministerstvo zdravotnictví plánuje výrobu tohoto léku v Česku, to však současný nedostatek nevyřeší.

Léková krize nekončí. Podívejte se, které medikamenty budou během podzimu chybět

Základní penicilinová antibiotika, přípravky pro děti, oční kapky či masti. Nejen těchto léků se v letošním roce týkaly velké výpadky dodávek. Jak však vyplývá z otevřených dat Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), problém s jejich nedostatkem nastane i na podzim. Kteří výrobci léků hlásí výpadky a jaké medikamenty budou někdy i do konce roku chybět? Podívejte se.

Evropa má munici jen na pár dní, odhaduje Hynek. Na eskalaci války není připravena

Evropské orgány poškodily vlastní zbrojní průmysl. Myslely si, že bude mír, a snížily výrobní kapacity. Na případnou ruskou eskalaci není Evropa připravena. V rozhovoru pro ekonomický web Newstream to uvedl prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek. Dodal, že zásoby munice evropských států by aktuálně vydržely pouze na pár dní. Standardem má být měsíc.

Vojenské zásoby? Rusko je mnohdy takřka na dně, říká expert. Útok Ukrajinců dál poroste

Ruská armáda pokračuje v ostřelování ukrajinských civilních cílů i kritické energetické infrastruktury. Jak velkou hrozbu tyto údery pro Ukrajinu představují? I o tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal vojenský analytik Lukáš Visingr. Podle něj sice hrozí další ukrajinská uprchlická vlna, zároveň se ale ruskému agresorovi některé vojenské zásoby výrazně tenčí.

Rusku dochází rakety. Nemůže jimi bombardovat ukrajinská města dlouhodobě, říká expert

Rusko v pondělí stejně jako před týdnem masivně bombardovalo Kyjev a další ukrajinská města. Může k takovým úderům docházet pravidelně? Vojenský analytik Lukáš Visingr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozornil, že se Rusku výrazně tenčí zásoby moderních raket, které by pravidelně na ukrajinská města mohlo posílat. O tom, že Moskvě dochází rakety, může svědčit i masové nasazení sebevražedných bezpilotních letounů íránské výroby z posledních dnů.

Bude v zimě dostatek plynu? Současné zásoby bez problémů stačí, ujišťují odborníci

Současné zásoby plynu v českých rezervoárech by měly stačit na přežití nadcházející zimy. Je o tom přesvědčen kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i řada odborníků na energetiku. Překážkou by podle vlády nemělo být ani to, že většina plynu v zásobnících nepatří státu, nýbrž soukromým firmám. Resort průmyslu a obchodu si to pojistil podobou schválené novely energetického zákona.