CNN Prima News zásoby

zásoby

Výpis příspěvků ke štítku „zásoby“

Evropa má munici jen na pár dní, odhaduje Hynek. Na eskalaci války není připravena

18. února 2023 15:00

Evropské orgány poškodily vlastní zbrojní průmysl. Myslely si, že bude mír, a snížily výrobní kapacity. Na případnou ruskou eskalaci není Evropa připravena. V rozhovoru pro ekonomický web Newstream to uvedl prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek. Dodal, že zásoby munice evropských států by aktuálně vydržely pouze na pár dní. Standardem má být měsíc.

Vojenské zásoby? Rusko je mnohdy takřka na dně, říká expert. Útok Ukrajinců dál poroste

17. prosince 2022 11:35

Ruská armáda pokračuje v ostřelování ukrajinských civilních cílů i kritické energetické infrastruktury. Jak velkou hrozbu tyto údery pro Ukrajinu představují? I o tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal vojenský analytik Lukáš Visingr. Podle něj sice hrozí další ukrajinská uprchlická vlna, zároveň se ale ruskému agresorovi některé vojenské zásoby výrazně tenčí.

Rusku dochází rakety. Nemůže jimi bombardovat ukrajinská města dlouhodobě, říká expert

19. října 2022 09:52

Rusko v pondělí stejně jako před týdnem masivně bombardovalo Kyjev a další ukrajinská města. Může k takovým úderům docházet pravidelně? Vojenský analytik Lukáš Visingr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozornil, že se Rusku výrazně tenčí zásoby moderních raket, které by pravidelně na ukrajinská města mohlo posílat. O tom, že Moskvě dochází rakety, může svědčit i masové nasazení sebevražedných bezpilotních letounů íránské výroby z posledních dnů.

Bude v zimě dostatek plynu? Současné zásoby bez problémů stačí, ujišťují odborníci

7. srpna 2022 23:57

Současné zásoby plynu v českých rezervoárech by měly stačit na přežití nadcházející zimy. Je o tom přesvědčen kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i řada odborníků na energetiku. Překážkou by podle vlády nemělo být ani to, že většina plynu v zásobnících nepatří státu, nýbrž soukromým firmám. Resort průmyslu a obchodu si to pojistil podobou schválené novely energetického zákona.

Záběry drtivého útoku: Pomáháme Rusům „vyložit“ náklad. Ukrajinci zničili vůz plný munice

15. července 2022 21:27

Zatímco Rusové na Donbasu ohlásili „operační přestávku“ a drží pozice, Ukrajinci proti okupantům podnikají jeden protiútok za druhým. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil v úterý zveřejnil nové záběry. Na nich je vidět úspěšný útok na ruské dělostřelectvo i zásobování. Kyjev si na adresu agresora neodpustil ironický vzkaz.

Česko výrazně navýšilo množství plynu v zásobnících. Při běžné spotřebě vydrží dva měsíce

27. dubna 2022 22:11

V českých zásobnících je podle ministerstva průmyslu a obchodu asi 925 milionů metrů krychlových plynu, loni ve stejném období v nich bylo 391 milionů metrů krychlových plynu. Při běžné spotřebě vydrží zásoby dva měsíce, v případě regulovaného systému by stačily na mnohem delší dobu, řekl šéf resortu Jozef Síkela (za STAN). Rusko ve středu zastavilo dodávky plynu do Polska a Bulharska.