Ničivý útok dronů na Oděsu: Zřítil se několikapatrový dům, o život přišly i malé děti

Na ukrajinské město Oděsa v noci na sobotu zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. O život přišlo sedm lidí, včetně dvou dětí, a několik jich je zraněno. Další lidé mohou ještě být pod sutinami, záchranné práce pozdě odpoledne pokračovaly. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že mezi mrtvými jsou kojenec a dvouleté dítě. Mezi osmi zraněnými je pak tříletá holčička. Záchranáři pokračují v hledání dalších lidí pod troskami.

ČTĚTE TAKÉ: Jako po apokalypse. Satelitní snímky ukázaly osud Avdijivky, podívejte se na smutné srovnání

„Hustě obydlená čtvrť. Je to prostě hrůza. Na místě pracují záchranáři, městská a pohotovostní služba. Odklízejí se trosky,“ uvedl předtím starosta tohoto přístavního města Hennadij Truchanov.

Na záběrech z místa na sociálních sítích je vidět panelový dům, jehož několikapatrová boční část se zřítila.

Ukrajinské letectvo informovalo, že Rusko v noci na sobotu vyslalo na Ukrajinu 17 dronů, z nichž se jich 14 podařilo sestřelit. Na Oděskou oblast zaútočilo osm dronů, protiletecká obrana jich podle ukrajinské armády zničila sedm, osmý zasáhl devítipatrovou budovu.

Jednu oběť si vyžádal nálet bezpilotních letounů také v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny. Zahynul tam starší muž, když jeho dům zasáhl dron.

Rusko oznámení ukrajinských úřadů a armády nijak nekomentovalo. Zprávy o počtu vyslaných či zničených dronů nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Riskujete jadernou válku, hrozí Putin Západu kvůli vojákům na Ukrajině. Zmínil obávaného Satana

Tagy: