reklama

Zkontroloval někdo, co má v krabici? Sociální sítě si střílí z Rathova odchodu z vězení

Propuštění někdejšího ministra zdravotnictví a středočeského hejtmana Davida Ratha z vězení vyvolalo sérii rozporuplných reakcí. Někteří netajili rozhořčení, jiní využili situaci pro tradiční nálož vtipných koláží a dalších internetových vtipů. Tvůrci se myšlenkami vraceli třeba k pověstné krabici na víno či vytáhli staronový fór, že je za svobodu určitě „rath“.

reklama

Kdysi velmi výrazný politik si odpykal polovinu sedmiletého trestu v brněnské věznici. O Rathově podmíněném propuštění rozhodl loni v listopadu brněnský městský soud. Zohlednil, že Rathovo hodnocení z věznic bylo velmi kladné a pro nápravu udělal maximum. Státní zástupkyně s verdiktem nesouhlasila, soud ale její stížnost zamítl.

Reakce na jeho propuštění tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Do práce se pustil například karikaturista Tomáš Břínek, známý spíše pod přezdívkou TMBK. Ten si všiml, že Rath odešel z vězení s krabicí od televize, kterou by měl někdo raději prověřit.

Krabice od televize si všiml i obchod Alza.cz, který na sociálních sítích zavtipkoval, zda se náhodou nejedná o placenou spolupráci se značkou Sencor. I zde se po zkušenostech s krabicí na víno kladly otázky, co se vlastně schovává uvnitř. K symbolu celé korupční kauzy se vrátili i další tvůrci a internetoví vtipálci.

Také vás zaujala ta televize? Možná bit.ly/je_to_tahle ❓ Třeba se jedná o placenou spolupráci se Sencor CZ❓ Samé otázky, ale jedno víme jistě: naposledy mělo být v krabici víno, takže... 🧐

Posted by Alza.cz on Tuesday, January 11, 2022

Někteří glosovali, že je Rath jistě „rath“ za to, že je znovu na svobodě. Jiní připomněli raritní souběh událostí na české půdě – zatímco se exhejtman rozloučil s vězením, zápasník MMA Karlos Vémola se rozešel s Lelou Ceterovou.

Ne všechny reakce na Rathovu svobodu se ale nesly v odlehčeném duchu. „Měl perfektní vystupování, uměl zaútočit či si získat své příznivce. Bohužel neodolal tomu, co je taková past na každého politika, a to jsou peníze. Výhody, korupce…“ okomentoval propuštění Ratha někdejší ministr a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD).

„Dodnes Středočeský kraj není vypořádán s tou sekerou, která za Davida Ratha vznikla,“ řekl dále bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Svou nespokojenost vyjádřil také bývalý policista a šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. „Podle mě je propuštění po polovině u takového trestného činu nedostatečné,“ sdělil redakci CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama