CNN Prima News znečištění

znečištění

Výpis příspěvků ke štítku „znečištění“

Amazonský kmen na den zajal desítky turistů z Evropy. Vyřešte znečistění řeky, žádal po vládě

4. listopadu 2022 21:17

Domorodý kmen v peruánské Amazonii v pátek propustil asi sto turistů, včetně dvou desítek cizinců, které ve čtvrtek zadržel. Oznámil to šéf kmene Watson Trujillo, který už dříve slíbil, že turisty propustí. Činem chtěli domorodí obyvatelé přimět peruánskou vládu, aby se zabývala znečištěním řeky, na níž závisí jejich živobytí.

Planeta za půl století přišla o dvě třetiny volně žijících živočichů

18. října 2022 15:00

Počty volně žijících živočichů na planetě se za poslední půlstoletí zmenšily o dvě třetiny a obrovský úbytek bude pokračovat nejen kvůli znečištění, ale i kvůli stále citelnějším dopadům globálních změn klimatu. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy Světového fondu na ochranu přírody (WWF), jejíž autoři v pravidelných intervalech zkoumají vývoj populací více než 5 000 druhů obratlovců.

Jako by vymřelo celé Rakousko. Kvůli znečištění zemře na světě každý šestý člověk

19. května 2022 16:49

Ze studie medicínského webu Lancet vychází, že v roce 2019 kvůli znečištění životního prostředí zemřelo více lidí než kvůli malárii, HIV, drogám či alkoholu. Znečištění vede podle výzkumu každý rok ke smrti přibližně devíti milionů lidí, což pro ilustraci odpovídá počtu obyvatel Rakouska či Švýcarska. Hlavní vinu na tom má špinavé ovzduší, ale i chemické znečištění vody.

Neobvyklý protest proti znečišťování Dunaje. Profesor v řece hodlá uplavat 2700 kilometrů

24. března 2022 10:33

Německý vysokoškolský profesor Andreas Fath chce uplavat v Dunaji 2 700 kilometrů a upozornit přitom na znečištění řeky mikroplasty. Během cesty hodlá s kolegy testovat říční vodu nejen na mikroplasty, ale i další látky škodlivé pro životní prostředí. Do Dunaje se poprvé ponoří 19. dubna, do cíle by měl dorazit o dva měsíce později. O projektu Cleandanube informovala agentura APA.