CNN Prima News znečištění

znečištění

Výpis příspěvků ke štítku „znečištění“

Zdrogované krysy žerou marihuanu v důkazní místnosti. Ovlivní to případy, bojí se policie v USA

Krysy mají v New Orleans pré. Policistům z tamější centrály totiž přemnožení hlodavci ujídají zabavenou marihuanu přímo z důkazní místnosti a pak sami končí „úplně zhulení“, nechala se slyšet Anne Kirkpatricková z vedení policejního ředitelství. A to není zdaleka jediný problém, který neworleanští strážci zákona musí řešit – v centrále je trápí také švábi, nefungující výtahy, rozbitý ventilační systém či klimatizace. Ve hře je proto přestěhování policejního velitelství na snesitelnější místo.

Brusel couvá ohledně přísných limitů. Schválený návrh emisní normy Euro 7 je o hodně mírnější

Europoslanci ve středu schválili novou emisní normu Euro 7. Emisní limity pro osobní i nákladní auta už nejsou tak přísné jako v původním návrhu a rovněž se podařilo dojednat delší časový rámec zavedení normy; mimo jiné i české automobilky tedy budou mít více času připravit se na nová pravidla. Nařízení zcela nově zavádí opatření zaměřená na snížení emisí z pneumatik a brzd a na zvýšení životnosti baterií.

Odpadky, špinavé chlaďáky i nádobí. Inspekce zavřela kuchyni restaurace na Moravě, není první

Poházené odpadky, nevhodně skladované jídlo a špinavé nádobí po celé kuchyni. V takovém stavu našli v pondělí kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce restauraci Na rybárně v Letovicích v Jihomoravském kraji, jejíž kuchyni okamžitě zavřeli, napsal Blanenský deník. Majitelka restaurace nyní zvažuje obranu soudní cestou.

Roj Perseid vrcholí. Experti radí, kdy a kde ideálně sledovat padající „slzy svatého Vavřince“

O víkendu bude vrcholit každoroční meteorický roj Perseid. V noci na neděli bude možné na obloze mimo města pozorovat mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní až 80 meteorů za hodinu, z toho deset až dvacet může být opravdu jasných. Za pozorováním je potřeba vycestovat daleko od měst, do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění. Uvedl to Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě.

Astma trápí stále více lidí, nejčastěji děti. Může jít o problém na celý život

Pacientů s astmatem neustále přibývá. Toto chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest se nejčastěji objevuje v dětství. Neléčené astma může být nebezpečné, protože při záchvatech dochází k zúžení dýchacích cest a dotyčný se dusí. Záchvaty jsou také často doprovázeny úzkostnými stavy. Jak se astma diagnostikuje, jaké jsou možnosti léčby a prevence, na to při příležitosti Světového dne astmatu a alergie odpověděl CNN Prima NEWS pneumolog Milana Sova.

Český ženista exkluzivně: Rusové jsou zákeřní. Na Ukrajině zaminovávají školky i dětská hřiště

Zákeřnost ruské armády na Ukrajině je šílená, ustupující okupanti ve velkém zaminovali školy, školky i dětské prolézačky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí ženista a člen armádních záloh Přemysl Šedý, který v napadené zemi pomáhá neziskové organizaci Team4Ukraine. Jeho vyprávění je svědectvím o hrůzách, které bude válkou postižený národ prožívat ještě po desítky let.