reklama
CNN Prima News znečištění

znečištění

Výpis příspěvků ke štítku „znečištění“

Ghanská laguna plná hořící elektroniky. Snímky ukazují drsný život na toxické skládce

6. července 2021 08:14

Silně znečištěná ghanská laguna Korle nehýří životem, ale plasty a vyřazenou elektronikou. Jedinými obyvateli toxického prostředí je místní chudina, pro kterou je skládka zdrojem obživy. Za působivými snímky, které ukázaly tvrdou realitu nejchudších vrstev ghanského obyvatelstva, stojí zkušená fotoreportérka a držitelka prestižní Pulitzerovy ceny Renée C. Byerová. Vybrané fotografie si můžete prohlédnout níže.

Je to podraz, teď ochromíme huť, reagují odbory na odklonění miliardy z Ostravy

1. května 2021 05:44

První vysoká pec v Nové huti (dnes Liberty Ostrava) byla zapálena v lednu 1952. Současný majitel oceláren se šesti tisíci zaměstnanci Sandžív Gupta ale může být tím, kvůli komu pece navždy zhasnou. „Na protest ochromíme provoz huti, první demonstraci svoláváme na středu,“ říká pro CNN Prima NEWS šéf odborů v Liberty Petr Slanina.

Firma znečistila pole tisíci tunami kalů. Vyčištění bude stát čtvrt miliardy

18. prosince 2020 16:26

Pražská firma nelegálně vyvezla na pole u Kralic na Hané na Prostějovsku 31 tisíc tun kalů z čistíren odpadních vod. Vyčištění orné půdy bude stát 250 milionů korun. Případem se už zabývá policie, která obvinila třiapadesátiletou jednatelku společnosti z neoprávněného nakládání s odpady, sdělil v pátek policejní mluvčí František Kořínek.

Deza měla v den otravy Bečvy havárii. Uniklá tekutina nebyla toxická, tvrdí chemička

30. listopadu 2020 23:22

V den zářijové otravy řeky Bečvy se podle Deníku Referendum ve valašskomeziříčské chemičce Deza stala havárie. Deza, patřící do skupiny Agrofert, po otravě řeky popřela, že by znečištění šlo od ní. V tiskové zprávě ji jako možného původce vyloučila i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka řekl, že 20. září se v Deze stala provozní událost, která však neměla charakter havárie. Ze své podstaty prý nemohla být příčinou otravy ryb v Bečvě. Policie a ČIŽP se k informacím deníku nechtěly vyjadřovat.

Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP

30. října 2020 14:56

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí –⁠ Juřincích v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. V tiskové zprávě to dnes uvedli mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Splašky v Dunaji a nebezpečný odpad na zahradách. Cesta Srbska do EU je dlouhá

18. října 2020 20:29

Srbsko se stalo kandidátem na členskou zemi Evropské unie již v roce 2012. Od té doby však učinilo jen malý progres v plnění unijních kritérií. Jedním z palčivých problémů je ochrana životního prostředí. Vypouštění splašků z hlavního města přímo do Dunaje a zahrabávání toxických odpadů do půdy by mohlo stát v cestě budoucím vyjednáváním.

reklama