Denisa po covidu balancovala na hraně smrti. Dočasně zavřela firmu, následky trpí dodnes

Za pondělí testy v Česku odhalily 20 270 případů nákazy koronavirem. Oproti minulému týdnu je to o téměř 13 tisíc víc. Někteří se musí poprat i s těžkým průběhem nemoci, stejně jako podnikatelka Denisa Halašová ze Vsetínska. Loni si zažila peklo, několik týdnů se pohybovala na hranici života a smrti. Nakonec se ale dokázala vrátit zpátky do života.

Podnikatelka Denisa Halašová už znovu pracuje ve své firmě a žije běžným životem. Vloni v březnu se ale společně s manželem nakazila covidem a málem zemřela. Život jí podle lékařů zachránil včasný příjezd do nemocnice.

„Asi už během 12 hodin jsem potřebovala kyslík. Při výměně přístroje jsem zjistila, že už se nedokážu sama vůbec nadechnout, ani molekulu kyslíku, to bylo pro mě třeba nejtěžší zjištění,“ popisuje Halašová.

Sestry mě povzbuzovaly

Během několika dnů ale kromě ní skončili s covidem v nemocnici i čtyři její spolupracovníci. Firmu proto museli dočasně uzavřít. „Bylo to pro nás určitě těžké období. Lékaři nám řekli, že už paní Halašovou budou uvádět do umělého spánku a v momentě, kdy to dojde do tohoto stadia, tak už bychom se měli připravovat na to nejhorší,“ popisuje její snacha a spolupracovnice.

Nakonec se Denisa začala uzdravovat. Je přesvědčena, že k návratu do života jí pomohli především zdravotníci. „Lékaři, sestry a všichni mě povzbuzovali a chtěli, abych to zvládla. Dávali mi najevo, že jim osobně záleží na tom, abych se aspoň jako jedna z mála zase vrátila živá zpátky z toho ARO do života, protože těch lidí kolem mě umíralo opravdu hodně,“ líčí.

Covid na ní zanechal zdravotní následky. Dostala cukrovku a snadno se zadýchá. Lituje především toho, že v době, kdy covid dostala, ještě jako příliš mladá neměla nárok na očkování. „Kolikrát si říkám, že bych se nechala naočkovat i patnáctkrát, kdybych měla pocit, že to pomůže. Nechápu, co lidi na tom řeší,“ dodává Halašová. Na konci ledna plánuje Denisa třetí, posilovací dávku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:54

V evropských městech se konají shromáždění za vstup Ukrajiny do Evropské unie

19:20

Bývalý královský mariňák teď bojuje za Ukrajinu

19:09

Válka i vysoké ceny energií. Pomáhá vláda českým občanům rychle a efektivně? Sledujte Partii s Jurečkou a Juchelkou

18:42

Exprezident Trump se opřel do Kongresu

Živě
ON-LINE: Vojákem v libovolném věku. Putin ruší horní hranici pro vstup do ruské armády

Rusové obnovili ofenzivu u Slovjansku, útočí i v dalších oblastech Donbasu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal Západ, aby co nejdříve poslal na Ukrajinu další salvové raketomety. Také řekl, že Donbas bude opět ukrajinský. Ruský poslanec Alexej Žuravljov se ve vysílání státní televize Rossia1 obořil na německého kancléře Olafa Scholze. Putin řekl Macronovi a Scholzovi, že je připraven znovu jednat s Kyjevem o míru. Ruský prezident také podepsal zákon, který ruší horní věkovou hranici pro vstup do ruské armády, uvádí ruská média.

Soutěžte o vstupenky na ČESKOSLOVENSKÝ ROCKFEST 2022

Ve dnech 3. až. 4 června 2022 se uskuteční 2. ročník Československého Rockfestu, který bude větší, hlasitější, hudebně našlápnutější a hlavně na celé 2 dny! Festival proběhne ve venkovním areálu před pavilonem P na Brněnském výstavišti.A vy teď máte možnost vyhrát vstupenky na tuto velkolepou show. Tak neváhejte a soutěžte s námi!

Kávu si osladím o trochu dráž. Indie omezila vývoz cukru a jeho ceny jdou nahoru

Druhá nejlidnatější země světa přitvrzuje svou exportní zemědělskou politiku. Indie krátce po zákazu vývozu pšenice přistoupila také k výraznému omezení exportu cukru. Tamní farmáři mohou do zahraničí během letošní cukrové sezóny dodat nejvýše deset milionů tun sladidla. Jeho ceny proto začaly šplhat vzhůru. Jak dopadne zákaz exportu indického cukru na Česko?

Sledujte Partii s Jurečkou a Juchelkou: Pomáhá vláda českým občanům rychle a efektivně?

Vláda rodinám slíbila pět tisíc korun na dítě, nezůstane ale jen u slibu? Pomáhá vláda efektivně a rychle? Partie Terezie Tománkové nabídne názorový duel ministra práce a sociálních věcí z KDU-ČSL Mariana Jurečky a poslance za hnutí ANO Aleše Juchelky. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuse s ministrem kultury Martinem Baxou z ODS, předsedou pirátských poslanců Jakubem Michálkem, šéfem Ústavně-právního výboru Radkem Vondráčkem z ANO a poslancem Janem Hrnčířem z SPD. Nedělní Partie startuje v 11 hodin.

Bestiální vražda Agáty, kterou rozčtvrtil manžel. Její malé dcerce pomáhají sousedi

Uběhly téměř tři měsíce od hrůzného činu, ke kterému došlo ve slovenské obci Budča na Zvolensku. Muž tam měl zavraždit a rozčtvrtit svoji ženu. I po uplynulé době však vyšetřování nepostupuje a kriminalisté nevědí, kde tělo pohřešované ženy je. Mezi místními se však zvedla vlna solidarity a sousedi Agátině malé dcerce, o kterou se nyní starají prarodiče, uspořádali sbírku.

Domácí zpravodajství

Nehoda na Pardubicku s tragickou dohrou. V autě bylo pět nezletilých, jeden zemřel

Při dopravní nehodě dodávky na silnici v Kladrubech nad Labem na Pardubicku v sobotu nad ránem zemřel na místě jeden z pěti cestujících, ostatní skončili v nemocnici. Vozidlo narazilo do stromů. Všichni v autě byli nezletilí. Řidič navíc nevlastnil řidičský průkaz, řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Nehoda se stala okolo 2:30, na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby.

Divoké počasí v Česku. Připravte se na deště i teploty přes 30 stupňů Celsia

Se slunečným počasím se musíme na nějakou dobu rozloučit. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude o víkendu a v první polovině nadcházejícího týdne převážně zataženo. Počítat také můžeme s dešťovými přeháňky a bouřkami. Teploty v noci klesnou až k 2 °C. Naopak v druhé polovině týdne se začne výrazně oteplovat. Teploty se mohou vyšplhat až k tropickým 32 °C.