reklama
CNN Prima News 3D tiskárna

3D tiskárna

Výpis příspěvků ke štítku „3D tiskárna“

Merkelová zase na koni. V malé bavorské vesnici odhalili její jezdeckou sochu z 3D tiskárny

9. října 2021 05:46

V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii, napsala agentura DPA.

Španělé odhalili ilegální výrobnu zbraní z 3D tiskárny. Uvnitř byly nacistické symboly

19. dubna 2021 17:20

Několik menších ručních zbraní, repliku útočné pušky, dva tasery, mačetu a řadu drobných součástí pro výrobu zbraní. To vše nalezli španělští policisté při razii v ilegální dílně na výrobu zbraní pomocí 3D tisku. V první odhalené výrobně tohoto typu navíc zadrželi plány na výrobu domácích výbušnin a rasistické texty. Informovala o tom podle agentury Reuters španělská policie.

Český sochař postavil první dům ze 3D tiskárny. Prvok stojí na pontonu a kotví na Vltavě

21. srpna 2020 12:25

Výrobky, součástky a díly „vytištěné“ na 3D tiskárnách dobývají svět. Tiskne se vše, na co si lze jen vzpomenout. V době pandemie koronaviru to byly též ochranné štíty nebo speciální roušky. Touto technologií se ale dá „vytisknout“ i celý dům. Ne, nejde o hudbu budoucnosti, jeden takový totiž již stojí na pontonu v Praze na Vltavě.

reklama