CNN Prima News 3D tiskárna

3D tiskárna

Výpis příspěvků ke štítku „3D tiskárna“

Na Měsíci budete tisknout domy z prachu, říká český vesmírný architekt. Spolupracoval i s NASA

Roky se věnuje stavbám budoucnosti a nyní má na kontě i drobný raketoplán, který vynesl Lego panáčky do stratosféry. Vesmírný architekt Tomáš Rousek má pestrou a nevšední práci, v níž jím navrhované projekty mnohdy spatří světlo světa až za dlouhé roky – a často vypadají jinak než v původních návrzích. Při slavnostním otevření Lego Shopu v prostorech Alza Showroomu se Rousek rozpovídal nejen o české roli v kosmickém bádání, ale také o 3D tisku budov, které se dá využít i na Měsíci.

Stačí zastaralý granát, křídla z 3D tiskárny a dron. Jak Ukrajinci drtí ruské tanky?

Ukrajinská armáda vymyslela velmi levný a účinný způsob, jak ničit ruskou těžkou techniku pomocí zastaralých sovětských granátů. Na ně totiž vojáci pomocí 3D tiskáren přidělávají křídla připomínající ploutve a poté je z dronů svrhávají na okupanty. Z dostupných záběrů na internetu je patrné, že tento způsob obrany ruským jednotkám nejednou zatopil.

Merkelová zase na koni. V malé bavorské vesnici odhalili její jezdeckou sochu z 3D tiskárny

V malé bavorské obci odhalili jezdeckou sochu dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která vznikla z odlehčeného betonu na 3D tiskárně. Socha v životní velikosti znázorňuje političku v kalhotovém kostýmu, s typicky složenýma rukama a neproniknutelným výrazem. Ani její autor Wilhelm Koch nechce odpovědět na otázku, zda dílo zamýšlel jako poctu, nebo spíše jako ironii, napsala agentura DPA.

Španělé odhalili ilegální výrobnu zbraní z 3D tiskárny. Uvnitř byly nacistické symboly

Několik menších ručních zbraní, repliku útočné pušky, dva tasery, mačetu a řadu drobných součástí pro výrobu zbraní. To vše nalezli španělští policisté při razii v ilegální dílně na výrobu zbraní pomocí 3D tisku. V první odhalené výrobně tohoto typu navíc zadrželi plány na výrobu domácích výbušnin a rasistické texty. Informovala o tom podle agentury Reuters španělská policie.

3D tištěná budoucnost: Léky, hudební nástroje nebo pizza

Léky, čokoláda nebo náustek dechového hudebního nástroje - to vše je už nyní možné vytisknout na 3D tiskárně. Dosud se 3D tiskem zabývají převážně odborníci, nejnovější stolní tiskárny jsou ale uživatelsky natolik přístupné, že je po krátkém zaškolení dokáže ovládat takřka kdokoli. Za pár let už s nimi budou běžně umět zacházet i malé děti.