Náhlé úmrtí moderátora Jiřího Vondry: Zemřel kvůli vrozené vadě, poslední kontrolu už nestihl
5G v Česku
Výpis příspěvků ke štítku „5G v Česku“
Architektka Zuzana Ambrožová: Krása není zbytečná marnivost, dokáže nás povznést
Z rodné hájovny se vydala sbírat zkušenosti do Japonska i do USA, kde také absolvovala svou Fulbright stáž na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Jak sama architektka Zuzana Ambrožová říká, bez času stráveného v zahraničí by nebyla taková, jaká je dnes. Stála u vzniku designového studia a především je spoluautorkou unikátního střešního systému NEBESYS i moderního designového hasicího přístroje Amplla, za který spolu s dalšími partnery jako jediní Češi získali prestižní ocenění iF Design Award. Oba projekty pak loni uspěly v programu Vodafone Nápad roku. O své zkušenosti se letos kromě studentů Zuzana Ambrožová podělí také s účastnicemi projektu Women in Tech, který pořádá technologický gigant Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání.
Ambasadorka Women in Tech, Linda Štucbartová: Prohra je součástí cesty k úspěchu
Ženy a technologie — spojení, které nejde dohromady? Jak velký omyl by podobná domněnka mohla znamenat, názorně ukazuje projekt Women in Tech. Ten v Česku už třetím rokem pořádají společnost Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání Hospodářské komory ČR. Jeho náplní je pomáhat nadějným podnikatelkám a startupistkám s úspěšným nastartováním vlastního byznysu. Vybraným účastnicím přináší nejen potřebné informace, ale také zkušenosti a podporu expertů, kteří výrazně přispívají ke zdaru. „Ne vždy běžíte po hladké rovné cestě, někdy je to z bláta do příkopu. A leckdy pomáhá sdílení, že na to nejste sama,“ říká koordinátorka programu, Linda Štucbartová. Zkušená podnikatelka otevřeně přiznává, že inspiraci čerpá u jiných úspěšných žen a nejlépe v každodenním životě, ostatně jedním ze symbolů ženské síly je pro ni vlastní babička, spoluzakladatelka lékárny. Velmi citlivě vnímá rozdíly mezi ženami a muži, za zásadní ale považuje udržení rovnováhy mezi oběma pohlavími ve všech oblastech života.
Women in Tech není ženský kruh, tvořme s muži velké věci, vyzývá Gabriela Löbel
Být úspěšnou podnikatelkou je snem mnohých českých žen. Dosáhnout ho ovšem vůbec není snadné. Potřeba je nejen nápad, který zaujme, zásadní roli při startu byznysu hrají také podpora okolí, kontakty s jinými profesionály a pochopitelně dostatek financí. Jedinečnou pomoc na startu kariéry podnikatelkám nabízí projekt Women in Tech. Ten se letos koná už potřetí, první dva ročníky aktivně podpořily patnáct nadějí českého byznysu. „Nejedná se ale o žádný ženský kruh,“ říká manažerka Gabriela Löbel. „Chceme tvořit s muži a být jejich rovnocenní partneři.“
Linda Štucbartová: Když chybí ženský úhel pohledu, ztrácí celá společnost
Ženy mají své místo ve společnosti nejen jako hospodyňky a mámy. Umí být platnou součástí týmu a dokážou přispět užitečnými nápady i nevšedními vizemi. Podporu na cestě k úspěchu jim už dlouhé roky poskytuje Linda Štucbartová, žena, jež v sobě snoubí celou řadu funkcí. Jednou z nich je ambasadorka projektu Women in Tech, který spolu s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace tvoří společnost Huawei. Sama tak dokazuje, že něžné pohlaví má rozhodně co nabídnout i světu byznysu a dokonce i v odvětví moderních technologií.
Gabriela Löbel: Úspěch je o životním nastavení. Women in Tech je pro všechny ženy
Ještě před pár lety platilo, že potkat v technologických oblastech ženu je podobné jako spatřit pravého jednorožce. Dnes už je to naštěstí jinak. Technologicky zdatných žen přibývá, nicméně ne právě rychlým tempem. V celé Evropské unii se jejich počet pohybuje na 22 %, v Česku dokonce na pouhých 10 %. Na nutnost změny upozorňuje například projekt společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, Women in Tech. Jeho tvůrci se letos už potřetí chystají vybrat skupinu nadějných podnikatelek, které mají nejen šanci na úspěšný byznys ale také mohou na trh přinést nové vize a nápady. „V programu jim dodáváme sebedůvěru a pomáháme jim posunout se vpřed,“ říká manažerka pro společenskou odpovědnost společnosti Huawei, Gabriela Löbel.
Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu
Přístup ke stabilnímu internetovému připojení je v dnešním digitálním světě téměř základním právem každého člověka. Podle zprávy OSN se však téměř třetina světové populace k internetu doposud nikdy nepřipojila a i přes skokový nárůst konektivity zapříčiněný globální pandemií nadále zůstává bez této možnosti. Technologický gigant Huawei se proto přidal k digitální alianci Partner2Connect pod hlavičkou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a podepsal závazek, že do roku 2025 společně s partnery pomůže 120 milionům lidí v odlehlých oblastech připojit se k internetu.
Chytré technologie nemá smysl dětem zakazovat, říká odborník. Seznamte je s nimi
S blížícími se vánočními svátky v případě mnohých rodičů zas a znovu vyvstává otázka – koupit, či nekoupit dítěti mobilní telefon, případně počítač apod.? Život v digitálním světě je dnes pro děti přirozený, vyrůstají v něm prakticky od narození. My dospělí je ovšem máme tendenci před ním spíš chránit a vzhledem k nástrahám, které na nezkušené uživatele v online světě číhají, držet je od něj co nejdál. Je to ale řešení, když sami vymoženosti moderní techniky používáme dnes a denně a děti to vidí?
Jak ven z klimatické krize? Klíčem mohou být inovativní technologie
Postupující změny klimatu jsou již druhým týdnem hlavním tématem konference OSN v anglickém Glasgow. Vedle radikální proměny lidského chování, které z velké části ovlivňují socio-ekonomické podmínky, se naděje stáčí k novým technologiím. Právě ty mohou zásadním způsobem snížit plýtvání energií, optimalizovat její spotřebu a pomáhat lidstvu postavit základy nového, ekologického světa.
Evropský den inovací 2021 představil nová zelená řešení pro Evropu
Jak nastartovat rozvoj digitální ekonomiky, kultivovat mladé talenty či pomocí technologií chránit naše životní prostředí – devátý ročník Evropského dne inovací 2021 pořádaný společností Huawei pod hlavičkou motta „Innovate for Sustainable Europe“ se věnoval aktuálním tématům v oblasti ICT, nastínil současné a budoucí trendy v odvětví a představil možnosti, jak se společně dosáhnout plně propojenou, udržitelnou Evropu.
Potenciál sítí nové generace i priority pro příští dekádu
V Dubaji odstartoval 12. ročník Mobile Broadband Forum (MBBF) pořádaný společností Huawei ve spolupráci s partnery GSMA a SAMENA Council, který opět přivádí dohromady vrcholné zástupce telekomunikací s cílem prozkoumat, jak vysokorychlostní mobilní internet formuje budoucnost, naše životy a průmyslová odvětví.
Tech & Sustainability Summit: Změny klimatu jsou globální výzvou, pomoc nabízí moderní technologie
Ačkoli uhlíkové emise v uplynulém roce poklesly v důsledku celkového zpomalení hospodářství a celosvětových protiepidemických opatření, opětovné nastartování ekonomik je rychle vrací na jejich původní vysokou úroveň. Společným cílem hlav států po celém světě je proto přesun k cirkulární ekonomice a dosažení udržitelného rozvoje. Pomocnou ruku dlouhodobě nabízí i technologičtí giganti. Technologie ICT mají totiž významný potenciál šetřit energií a snižovat emise v dalších průmyslových odvětvích – dle odhadů může jít o snížení až desetinásobku množství uhlíku, které generuje ICT sektor.
Ordinace v mobilu i zdravější planeta: Jak nám sítě budoucnosti již brzy změní životy
Žijeme v době pokroku – města se stávají chytřejšími, technologie pomáhají snižovat spotřebu energie, studenti se účastní lekcí, aniž by museli opustit své domovy a stejným způsobem vykonávají miliony lidí po celém světě svá zaměstnání. Pod taktovkou miliardáře Jeffa Bezose odstartoval tento týden na západě Texasu první vesmírný let civilních pasažérů, který je nyní pokládán za počátek éry vesmírné turistiky. Technologie jsou již nyní neoddělitelnou součástí našich životů a s příchodem 5G se do fungování lidstva začlení ještě víc. V jakých oblastech budou mít sítě nové generace v brzké době největší přínos?