reklama

Hospodářské azyly: Místa, kde si je prase se psem rovno

„Prase je úžasný zvíře, stejně jako pejsek, stejně jako kráva, kůň… Cokoliv jinýho,“ říká Klára Netušilová, která vede hospodářský azyl Statek Radosti. K založení azylu ji přivedlo právě prase, které dostala jako dárek. Tím se jí život obrátil vzhůru nohama a teď už několik let zachraňuje nebo pomáhá zachraňovat „hospodářská zvířata“. Kromě Statku Radosti se ale v pátém dílu seriálu LÁSKA JAKO PRASE podíváme i na Farmu Naděje. Místo, kde mají okolo 80 zvířat a kde našlo azyl i pět prasátek.

reklama

Je jen na nás, jak se rozhodneme vnímat zvířata, která žijí s námi a okolo nás. Zatímco pro někoho je prase "živé jídlo", pro jiné je inteligentní a citlivé stvoření, které si nezadá se psem. I proto vznikají azyly, kde se lidé starají o hospodářská zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek nebo z velkochovů, odkud by putovala na jatka. Slepice, kachna, kráva nebo prase - tady nedělají rozdíly, právo na život má podle nich každé zvíře.

„Jsou hodně inteligentní, citlivá a na člověka se fixují více než psy,“ říká Marie Šebestová z Farmy Naděje, která má zkušenost i s prasečím teskněním po majiteli. „Mazlíček, který vyrostl v posteli, jde v půl roce na jatka, protože je moc velký a lidé si s ním neví rady," doplňuje Šebestová. Jádro pudla je podle ní v množitelích, kteří zájemcům neříkají pravdu, ale také v zájemcích samotných, kteří se nepídí po informacích.

Jak vypadají azyly, kde nedělají rozdíly a jak se tam žije prasatům? To se dozvíte ve videu nad článkem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Soudy

Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi

Policie obvinila soudce pražského vrchního soudu z korupce. Spolu s ním další čtyři lidi

  • Aktualizováno

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili pět lidí kvůli korupci. Jedním z nich je soudce Vrchního soudu v Praze, dalším advokát, uvedla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. O případu informoval Radiožurnál, který uvedl, že policie v sobotu zasahovala v budově vrchního soudu, kde prohledávala kancelář jednoho ze soudců. Kriminalisté vyšetřují případ možného ovlivňování kauz.

V restauracích spořádaně s rozestupy. V pražské MHD je pak cestou domů hlava na hlavě
Parní lokomotiva má tajemnou moc. Kvůli ní se plakalo, nadávalo, zněly salvy děl
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Nakažených znovu přibývá. Blatný mluví o opětovném zpřísnění opatření
Od soboty jsou opět povoleny návštěvy v domovech seniorů. Nutný je negativní test
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Další články
reklama
reklama