reklama

Alkohol, napadení, nadávky. Policie se častěji potýká s agresivními opilci

Policisté po celé republice se stále častěji potýkají s agresivními opilci. Například ve Šlapanicích u Brna museli řešit případ opilé posádky osobního auta. Nezvladatelného a opilého spolujezdce uklidnila až pouta a následně převoz do policejní cely. Opilci často končí také na záchytce. V Praze je ale nyní její kapacita omezena. Na celé město připadá jen šest lůžek.

reklama

„Alkohol jsem pil... dejme tomu osm piv,“ řekl policistům opilý řidič, který ještě chvíli před tím seděl za volantem a ulice Šlapanic si pletl se závodní dráhou. Nakonec nezvládl řízení. „Dechovou zkouškou bylo u osmadvacetiletého muže naměřeno více než půl druhého promile alkoholu. Aby toho nebylo málo, začal průběh kontroly policistům značně stěžovat jeho na mol opilý, třiadvacetiletý spolujezdec. Ten opakovaně zakročující hlídku počastoval nadávkami nejhrubšího zrna,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

K tématu

Vzhledem k tomu, že se spolujezdcem, který nadýchal přes dvě promile, nebyla kloudná řeč a mužům zákona nadával, skončil v poutech a v policejní cele. Muži tak za jeho počínání teď hrozí několikatisícová pokuta, opilému řidiči pak stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další opilec skončil na záchytce

Problematického opilce také řešila městská policie v pražských Dejvicích. Strážník muže nejdřív napomenul kvůli roušce. Jenže ten začal být agresivní, strážníkovi měl dokonce vyhrožovat, že ho zastřelí. Slovní útoky se později změnily ve fyzické. „Strážníci muže pomocí donucovacích prostředků zpacifikovali a nasadili mu pouta. Provedenou dechovou zkouškou u něj naměřili přes tři promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová. Agresora hlídka naložila do auta a odvezla na záchytku.

Opilci končí na záchytce na Bulovce, jediné protialkoholní stanici v Praze. Teď je její kapacita navíc ještě omezena. Prostory se totiž rekonstruují. „Je jenom šest lůžek, to znamená, že logicky bývá ten stav rychleji a častěji naplněn, než když by bylo lůžek více než dvacet,“ vysvětlil ředitel Městské polikliniky hlavního města Prahy David Doležil.

Co dělat, když je záchytka plná?

„V případě, že je protialkoholní stanice plná, strážníci se v první chvíli snaží osobu opilou nejprve takzvaně rozchodit. Samozřejmě toto je možné v případě, když není zraněná,“ sdělila Seifertová. „Snažíme se osobu dostat tam, kde pobývá. Pokud to skutečně nelze a ohrožuje sebe nebo své okolí tím jednáním, tak potom se volá záchranná služba a převáží se do nemocnice,“ dodal strážník městské policie Petr Fiala. Právě tam je ale potřeba každé volné lůžko.

Na záchytku v Praze loni strážníci převezli přes tři tisíce opilců. Letos se jich tam zatím i kvůli snížené kapacitě vešlo necelých třináct set.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rusko

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Česko a Slovensko se dostaly do dráhy ruského satelitu. Vakcína Sputnik V, pojmenovaná po slavné sovětské družici, je už u slovenských sousedů a do měsíce by mohla být i v České republice. K očkování ruskou vakcínou je ale zapotřebí povolení Evropské lékové agentury nebo výjimka ministerstva zdravotnictví. Ani jedno se však zatím nechystá a vakcinace Sputnikem drhne i v samotném Rusku. Rusové se totiž zřejmě více než covidu bojí nežádoucích účinků po očkování.

USA

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

Šíření vysoce nakažlivých mutací koronaviru by ve Spojených státech mohlo spustit čtvrtou vlnu pandemie a ohrozit pokrok, který přinesla vakcinace. Uvedla to ředitelka amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walenskyová. Vyzvala přitom Američany, aby nepolevovali v prevenci. Guvernér Texasu Greg Abbott ale následně oznámil, že od 10. března zruší celostátní povinnost nosit roušky a povolí provoz všech obchodů a restaurací v jejich plné kapacitě.

EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk
Při dopravní nehodě v USA zemřelo 13 lidí. V přeplněném autě jelo 25 pasažérů
Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze
Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama