reklama
CNN Prima News antigenní testy

antigenní testy

Výpis příspěvků ke štítku „antigenní testy“

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Turistům se od pondělí ztíží návrat z Německa. Bude mezi červenými zeměmi

Od pondělí se turistům ztíží návrat ze sousedního Německa, na mapě cestovatele se přesune do zemí s vysokým rizikem nákazy covidem označenými červenou barvou. Informovalo o tom v pátek ministerstvo zdravotnictví. Při návratu z červených zemí musí lidé v ČR podstoupit PCR test a do jeho výsledku zůstat v samoizolaci. Výjimku mají očkovaní a ti, kteří v posledním půlroce prodělali COVID-19.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Cestování opět zpřísní. Odkud bude stačit test a kdy skončíte v karanténě?

Od pondělí 23. srpna se zpřísní podmínky pro návrat Čechů z Černé Hory, Izraele, Kosova, Libanonu, Severní Makedonie a USA. A to zásadně. Tyto země se přesunou ze zelené kategorie rovnou do tmavě červené, která značí země s velmi vysokým rizikem nákazy. Po návratu tak budou muset lidé do karantény. Rozšiřuje se také seznam zemí v červené kategorii. V pátek o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Návrat do škol PŘEHLEDNĚ: Kde budou třeba roušky, kdo nesmí na tělocvik či do družiny?

Za 14 dní začíná nový školní rok. A s ním budou spojena i nová protiepidemická opatření, která bude třeba ve školách dodržovat. Nevíte, jak to bude s testy, očkováním, rouškami nebo svačinami? Připravili jsme pro vás přehled odpovědí na nejčastější otázky, aby pro vás i vaše děti byl návrat do školy co nejsnazší. Pravidla mají totiž řadu výjimek, ty se týkají třeba prvňáčků.

Nechte své děti testovat, prosí ministr rodiče školáků. Jinak budou sedět izolovaně

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) apeluje na rodiče, aby se jejich děti účastnily plánovaného povinného plošného testování při nástupu do škol. Jedině tak podle něj zabrání tomu, aby jejich děti nemusely sedět v jídelně samy a obecně byly vyloučené z kolektivu. Právě plošné testování a podmínky pro ty, které ho odmítnou, budí ze strany rodičů velké vášně.

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

reklama