reklama
CNN Prima News antigenní testy

antigenní testy

Výpis příspěvků ke štítku „antigenní testy“

Co stojí za úterním nárůstem počtu nových případů. Nástup omikronu, nebo kratší izolace?

12. ledna 2022 23:37

Zprávy z posledních dvou dní mohly zmást značnou část české veřejnosti. Zatímco v pondělí se při pohledu na denní přírůstek nově nakažených nemocí COVID-19 hovořilo o ústupu epidemie, v úterý se naopak psalo o nejhorším nárůstu od poloviny prosince. Co se tedy mezi pondělkem a úterkem stalo? Minimálně došlo k změně pravidel izolací a karantén. Kdo si odnesl pozitivní test v pondělí, skončil doma na dva týdny, kdo v úterý, bude moci izolaci opustit už po pěti dnech. To mohlo hrát roli v rozhodování, kdy při podezření na nemoc jít na test.

Žádné testy ve školách, očkování ve firmách a uznávaní protilátek aneb Proč Válek otočil

12. ledna 2022 07:34

Sliby ministra Vlastimila Válka (TOP 09) v souvislosti s koronavirem z období kolem voleb vzaly po jeho jmenování za své. Zatímco ještě v říjnu prohlašoval, že nebude chtít plošné testování ve školách, soustředí se na očkování ve firmách a na univerzitách a dá zelenou uznávání protilátek, v novém roce je vše jinak. Nutno říct, že částečně je na vině nová varianta koronaviru omikron. Ministr zřejmě úplně nepočítal s tím, že dojde k tak zásadní změně situace.

Všichni zaměstnanci se budou testovat nejméně tři týdny. Karanténa bude i pro očkované

5. ledna 2022 13:56
Aktualizováno

Všichni zaměstnanci se budou od 17. ledna dvakrát týdně testovat antigenními testy, oznámil ve středu na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Testování potrvá nejméně tři týdny. Vláda také zkrátila dobu karantén a izolací na pět dnů. Opatření začne platit příští úterý. Zaměstnanci půjdou na základě výsledku testu do karantény, pokud si však nechají udělat PCR test a ten bude negativní, mohou se do práce vrátit hned.

PCR testy jsou ze hry. Zaměstnanec s pozitivním samotestem půjde hned do karantény

4. ledna 2022 17:37
Aktualizováno

Zaměstnanci, kteří budou mít pozitivní samotest, by podle návrhu ministerstva zdravotnictví nešli na potvrzující PCR test, ale na pět dní do karantény. První den po konci karantény by na pracovišti opět podstoupili antigenní test prostřednictvím samotestovací sady, v případě pozitivity by znovu následovala karanténa. Vyplývá to z materiálů, které by měla ve středu projednat vláda. V současnosti se musí pracovník po pozitivním samotestu dostavit na oficiální odběrové místo na PCR test.

reklama