CNN Prima News App Store

App Store

Výpis příspěvků ke štítku „App Store“

Nařízení EU láme bezpečnost iPhonů. Škodlivé programy se dostanou snadněji do mobilu

Kvůli evropské regulaci budou iPhony a další zařízení s iOS ve větším ohrožení. Po komplikacích s Google Mapami přichází další, ale méně zřejmý a viditelný problém, vyplývající z čerstvě platného evropského nařízení o digitálních trzích (DMA). Nově totiž musí Apple „v dobré víře“ dovolit uživatelům stahovat aplikace třetích stran, tedy i mimo svůj App Store. Ačkoliv si tím majitelé iPhonů či iPadů přijdou na větší svobodu, zároveň to znamená velké riziko – aplikace v App Storu vždy prošly bezpečnostní kontrolou, aby se do digitálního obchodu nedostaly podvodné a škodlivé programy.

PŘEHLEDNĚ: Covidová aplikace končí. Jak funguje nová „Tečka“ a jak Čechům ulehčí život?

Aplikace Tečka končí. Místo ní nastupuje EZKarta, která ji nejenže nahrazuje coby nástroj na prokazování očkování, ale rovněž se dočká mnohem košatějších funkcí. Pro Čechy se má v budoucnu stát klíčovou aplikací a komunikačním kanálem s českým zdravotnictvím. Co v současnosti umí, odkud ji nainstalovat a co všechno s ní stát má v plánu? Podívejte se na velký přehled redakce CNN Prima NEWS.

Elektronickou občanku nelze použít pro cesty do zahraničí. V EU ji aplikuje šest zemí

Od půlnoci z pátku na sobotu funguje mobilní aplikace eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty kartičky občanského průkazu. Obdobnou variantu využívají v šesti zemích Evropské unie a oblíbenou alternativou k dokladu je i v mnoha zemích světa. Lidé si ji mohou stáhnout do mobilního telefonu v oficiálních obchodech Google Play a nyní již i v App Store. Elektronickou občanku by od nynějška měly akceptovat ústřední orgány státní správy.

Žádná sexuální tematika a už vůbec ne porno. Uživatele známé aplikace čekají velké změny

Předplatitelská platforma OnlyFans proslula zejména prodáváním fotek nebo videí s obsahem pro dospělé. Jenže od října čeká více než 130 milionů uživatelů velká změna. Společnost se podle agentury Bloomberg či televize BBC rozhodla, že zakáže veškerý obsah se „sexuálně-explicitní tematikou“. Činí tak na základě stížnosti bank a jiných partnerů, kteří zpracovávají platby.