reklama

Apple představil nové iPhony 13, iPad s větším displejem i hodinky s QWERTY klávesnicí

Americká technologická společnost Apple v úterý představila novou generaci svých chytrých telefonů iPhone. Přístroje iPhone 13 budou vybaveny novým čipem A15 Bionic, který má zajistit vyšší výkon. Jejich cena bude v České republice začínat na 19 990 Kč.

reklama

Předobjednávky na nové telefony začne firma v ČR přijímat v pátek ve 14:00 SELČ, prodej pak začne 24. září. Nejlevnější model iPhone 13 mini má úhlopříčku 5,4 palce. Cena základního modelu iPhone 13 s úhlopříčkou 6,1 palce začíná na 22 990 Kč. Firma nabídne také modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max s cenou od 28 990 Kč.

Kromě iPhonu 13 mini představili tvůrci také zmíněný iPhone 13. Oba telefony mají menší výřez v displeji pro čelní fotoaparát a další senzory. Navíc mají nový čip Apple A15 Bionic. Podle zástupců společnosti má jít o nejvýkonnější čip na celém mobilním trhu.

Uvedeny byly rovněž výkonné mobily iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Ty mají být určené pro skutečně náročné uživatele. Mimo jiné disponují přepracovanými fotoaparáty na zadní straně mobilu s podporou nočního režimu.

Společnost Apple v úterý představila i nové verze svých počítačových tabletů iPad a hodinek Apple Watch. Nové hodinky Apple Watch Series 7 nabídnou například větší displej a rychlejší nabíjení. Díky své velikosti se na ně vejde celá QWERTY klávesnice pro psaní odpovědí. Displej má být také chráněn silnou vrstvou. Nabízet se budou v pěti barvách. V ČR se podle firmy začnou prodávat později na podzim.

Nový iPad Mini je sice stejně velký jako jeho předchůdci, ale má větší displej. Jeho design je podobný jako u iPhonu 12, akorát na rozdíl od něj uživatelé nepřijdou o čtečku prstu, která se přesunula do bočního tlačítka. Má rovněž jiný konektor, který by měl být univerzálnější.

Tržby z iPhonů se zvýšily na 40 miliard dolarů

„Zdá se, že opravdu neoznámili nic revolučního. Ale samozřejmě jako obvykle ohlásili dostatek vylepšení, aby mezi spotřebiteli přinejmenším vyvolali určité nadšení,“ uvedl Rick Meckler z investiční společnosti Cherry Lane Investments.

Analytik Paolo Pescatore z firmy PP Foresight upozornil, že telefony iPhone zůstávají pro Apple základním produktem. „Představují vstupní bránu k dalším zařízením a hlavně ke službám,“ uvedl.

V letošním druhém čtvrtletí se tržby z prodeje iPhonů meziročně zvýšily téměř o polovinu na zhruba 40 miliard dolarů. Na celkových tržbách Applu se tak podílely téměř polovinou.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama