Moderátorka a politička Jana Bobošíková se opět rozhodla někam kandidovat. Naději na cestu do Sněmovny tentokrát bude hledat po boku sněmovního bitkaře Lubomíra Volného a jeho Volného bloku. Jde tak o její spojení už s několikátým politickým subjektem na české scéně.
Bobošíková se v minulosti do Poslanecké sněmovny snažila probojovat několikrát, ale vždy neúspěšně. V roce 2010 kandidovala v Moravskoslezském kraji za uskupení Suverenita, v roce 2013 za hnutí Hlavu vzhůru ve Středočeském kraji.
„Je to pravda, budu kandidovat,“ potvrdila své letošní úmysly pro web iDNES.cz Bobošíková. Lídryní by měla být tentokrát v Praze. Volného hnutí bude navíc o přízeň voličů usilovat společně s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS).
Neúspěšná však Bobošíková byla nejen ve volbách do Sněmovny, ale i v obou přímých prezidentských volbách (za KSČM a jako nezávislá) i ve volbách do Senátu a na pražský magistrát.
Historicky úspěšná byla pouze v roce 2004, kdy byla zvolena do Evropského parlamentu společně s Vladimírem Železným za hnutí Nezávislí.
Volný blok
Volný blok, který vede Lubomír Volný, se před volbami vymezuje především proti současným vládním opatřením v souvislosti s koronavirem. Řada jeho aktivit je velmi kontroverzních až radikálních. Sám Volný má na kontě několik bitek a sporů ve Sněmovně, kdy až do posledních chvíli sveřepě vystupoval proti povinnosti nosit roušku v uzavřených prostorách.
Naposledy vyvolal konflikt ve Sněmovně minulý týden a musela ho dokonce zpacifikovat policie. V paměti také zůstává jeho výrok směřovaný na poslance ČSSD Ondřeje Veselého. „Jestli tady pudeš, dostaneš flákanec. Nechte mě vystoupit,“ prohlásil Volný ve Sněmovně v lednu tohoto roku při potyčce s poslanci u řečnického pultíku. Za svá slova má zaplatit pokutu 90 tisíc korun, což zatím odmítá.
Jana Bobošíková v roce 2019 založila Institut svobody a demokracie, ve kterém je společně s ekonomkou Hanou Lipovskou, která působí v radě České televize. I Bobošíkovou si lidé mohou z veřejnoprávní televize pamatovat, a to z krizových let 2000 a 2001, kdy byla hlavní tváří náhradního vysílání a jedním z manažerů ČT a proti níž se zvedla velká vlna kritiky ze strany redaktorů.
V současné době moderuje rozhovory na soukromé televizi XTV a netají se kritickými názory například na Pirátskou strany. Ti ji naopak často kritizují za šíření dezinformací. Politička se staví kriticky i proti toleranci sexuálních menšin.