Devět milionů za justiční omyl. Tempel seděl léta neprávem ve vězení, soud ho nyní odškodnil
Bruntálsko
Výpis příspěvků ke štítku „Bruntálsko“
ČR popelnicí Evropy? Na Moravě vznikly skládky odpadu ze zahraničí, v jedné jsou toxické látky
Do Česka míří nelegální odpad ze zahraničí. Na Bruntálsku se teď objevila černá skládka sklolaminátu, zřejmě z rozebraných větrných elektráren a letadel v Německu. Vedení města oznámilo, že v případu už zasáhla policie a celní správa. Před časem zase v Bohumíně řádila polská odpadová mafie. Stovky tun nebezpečných toxických látek, které tam navezla, teď likviduje specializovaná firma.
Mladí policisté pomáhají: Ve Slezsku řeší následky povodní. Jejich práce je vidět, chválí lidé
Policisté pomáhají lidem v zaplavených oblastech na Bruntálsku. K odstraňování povodňových škod se tam dobrovolně přihlásilo 80 nováčků z policejních škol. Jejich práce je fyzicky náročná, vynášejí bahno nebo věci, které zničila přívalová vlna.
Povodně v Česku si vyžádaly první oběť. Na Bruntálsku utonul člověk, potvrdila policie
Nynější rozsáhlé záplavy mají první oběť. Jeden člověk utonul v řece Krasovka na Bruntálsku, policie eviduje také sedm pohřešovaných. V Českém rozhlasu Radiožurnálu (ČRo) to v pondělí řekl policejní prezident Martin Vondrášek. Dosud bylo známé, že se pohřešují čtyři lidé.
Dramatický zásah na Bruntálsku: Lesníka v nepřístupném terénu pobodaly vosy, zkolaboval
Moravskoslezští záchranáři ve středu ošetřovali 66letého muže, kterého při práci v nepřístupném lesním terénu na Bruntálsku pobodaly vosy a měl kolaps. Muž skončil v krnovské nemocnici. Novinářům to sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.
Tři zranění, seniora museli oživovat. Na osobní auto na Bruntálsku vinou větru spadl strom
Tři lidé v neděli dopoledne utrpěli zranění, když na jejich auto na Bruntálsku spadl strom. Jeden z cestujících měl těžká poranění a záchranáři ho museli oživovat. O nehodě informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Strom zřejmě zlomil silný vítr. Hasiči kvůli větru evidují v Moravskoslezském kraji desítky výjezdů.
Odsun Němců po válce se nekonal, píše v nové knize Leoš Kyša. Jeho román přepsal dějiny
Jak by žili Češi a Němci ve společném státě, kdyby po druhé světové válce nedošlo k vyhnání téměř tří milionů českých Němců? Spisovatel Leoš Kyša nad otázkou přemítá v románu Sudetenland, který se záhy po vydání vyhoupl do čela žebříčku bestsellerů. „Dlouho jsem se zajímal o všechny ty diskuse, jestli by spolu oba národy dokázaly žít i po válce. To byl impuls k dalším úvahám, a nakonec i ke knize,“ říká Kyša v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Po sametové revoluci v roce 1989 by to podle autora nebylo lehké soužití. Obdobně jako Slováci zatoužili po autonomii a záhy i po samostatné republice, také Němci z pohraničí by prý žádali nějakou formu suverenity.
Smrtelná nehoda auta a sanitky u Bruntálu: Řidička zemřela, tříleté dítě je ve vážném stavu
Šestatřicetiletá žena zemřela v pondělí odpoledne při nehodě na Bruntálsku. Její vůz pravděpodobně dostal na silnici smyk a narazil do protijedoucí sanitky. V osobním voze cestovalo se ženou tříleté dítě, které utrpělo vážná poranění. „Není ale v ohrožení života,“ uvedl mluvčí bruntálské policie René Černohorský. Silnice byla po nehodě zhruba tři hodiny neprůjezdná.
REPORTÁŽ: Babišstán na Bruntálsku. Lampasák Sudetám moc nevadí, i když Pavel propastně zaostal
Pokladní ve vesnické samoobsluze v Úvalně v okrese Bruntál nechce prozradit, komu dá hlas v druhém kole prezidentských voleb. „Nechám si to pro sebe,“ říká 55letá Jarmila Darebníčková. O Andreji Babišovi ani o Petru Pavlovi přitom neřekne křivé slovo, nad volbou asi váhá. První kolo v okrese vyhrál Babiš (51,42 %), za kterým Pavel propastně zaostal (23,10 %). Ten přitom v pohraničí paradoxně sbírá body i za to, že byl komunistický lampasák.
Pirátský zastupitel Veverka byl odsouzen za šíření toxikomanie. Je to cenzura, reagoval
Šéfredaktor časopisu Legalizace Robert Veverka dostal ve středu u Okresního soudu v Bruntále podmínku za šíření toxikomanie. Časopisu, který vede, soud uložil peněžitý trest. Podle soudu magazín propaguje drogy.
Ostatky sestřeleného letce patří muži z Donbasu aneb Jak na Osoblažsku našli bitevník Il-2
Historik Radovan Frait pátrá po rodině sovětského letce Michaila Fronoviče Šutěnka. V průběhu srpna totiž potěžkal v rukách pilotovy ostatky, když se mu s kolegy podařilo vykopat sovětský bitevník Iljušin Il-2 (šturmovik) sestřelený 21. března 1945 v bitvě na Osoblažsku, které se přezdívá český Stalingrad. „Zatím vím, že pilot pocházel z Adrejevky v Doněcké oblasti, těch Adrejevek je tam ovšem víc,“ říká Frait a v bádání usilovně pokračuje.
Vzbudila mě velká rána, polské tanky přerazily hraniční závoru, vzpomíná pamětnice
Jiřina Batrlová žila v srpnu 1968 v domě přímo na československo-polské hranici v Krnově. „O půlnoci mě vzbudil hrozný hluk a pak velká rána, to polské tanky přerazily ocelové hraniční závory,“ vzpomíná 67letá žena na invazi pěti armád Varšavské smlouvy do Československa. Krnov v tehdejším Severomoravském kraji obsazovali Poláci, celkem polská armáda poskytla pro invazi 28 tisíc vojáků.
Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku
Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.