CNN Prima News Bundestag

Bundestag

Výpis příspěvků ke štítku „Bundestag“

Jak za Göringa, kritizoval poslanec AfD zasedání nového sněmu. Vadilo mu porušení tradice

26. října 2021 14:43

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD), která je označována jako populistická až krajně pravicová, se na úvod dnešního ustavujícího zasedání nového Spolkového sněmu postarala o rozruch. Její poslanec Bernd Baumann přirovnal postup sněmu, který vzešel ze zářijových parlamentních voleb, k počínání nacistického pohlavára Hermanna Göringa.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

23. září 2021 20:12

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Odmítáte Židy a Izrael? Nedostanete německé občanství, navrhuje vládní CDU

8. června 2021 14:08

Poslankyně a poslanci německého parlamentu mají tento týden rozhodovat o zpřísnění zákona o udělování státního občanství. To má být odepřeno všem, kteří se dopustí protižidovsky motivovaných činů a budou mít záznam v trestním rejstříku. Navrhuje to Mathias Middelberg z vládní Křesťansko-demokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Vítězství německých Zelených ve volbách? Česká ekonomika zapláče, varují experti

30. dubna 2021 05:14

Velká koalice německé CDU/CSU a sociálních demokratů zřejmě po zářijových volbách do Spolkového sněmu skončí. Podle aktuálního průzkumu jsou nejsilnější politickou silou v Německu Zelení. A ti se netají velkými plány na „ozelenění“ tamní ekonomiky. Jejich volební úspěch by však výrazně ovlivnil i české hospodářství, myslí si odborníci.

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

30. března 2021 18:21

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.

Žádná špionka, normální holka, co studovala jazyky, popisuje Maju poslanec Bundestagu

29. července 2020 18:20

Maja, Češka, která měla podle německého magazínu Spiegel dva roky „špiclovat“ a přinášet informace bavorské tajné policii o dění v tamních mešitách, je podle Petra Bystroně, poslance německého Spolkového sněmu, normální chytrá holka. „Ta slečna pracovala s bavorskou kontrarozvědkou v průběhu své bakalářské práce, ve které tematizovala islámský terorismus,“ popisuje Bystroň v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.