Hlavní vývoj masivně populární akční hry World of Tanks se přesunul do Prahy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělili zástupci studia Wargaming. Kvůli invazi na Ukrajinu se minská technologická a herní společnost, známá on-line souboji virtuálních tanků, musela stáhnout z Běloruska a Ruska. Značná část zaměstnanců se posléze přestěhovala právě do České republiky. Nově rovněž vznikly pobočky v Polsku a Srbsku.
Pražský Wargaming otevřel své brány v roce 2017, tehdy zde pracovaly především analytické a marketingové týmy o pouhých několika desítkách lidí. V pražském studiu doposud pracovalo bezmála 250 lidí. Studio se paradoxně rozrostlo během pandemie o jedno celé patro. V souvislosti s válkou na Ukrajině, kdy se společnost na konci března stáhla z ruského a běloruského trhu, se tuzemští tvůrci dočkali dalších významných posil.
V posledních několika měsících totiž probíhalo stěhování velkého množství zaměstnanců i jejich rodin. Část se usídlila právě v České republice, kde se má podílet na hlavním vývoji obsahu on-line hry World of Tanks. Tu v současnosti hraje zhruba 160 milionů aktivních hráčů po celém světě.
Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?
Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.
Další tvůrci zamířili do nově otevřených poboček v polské Varšavě či srbském Bělehradě. Ty mají v plánu přijmout dalších 400 pracovníků. „Varšava a Bělehrad byly logickou volbou pro nové pobočky, protože v obou případech se jedná o místa s rychle se rozvíjejícím technologickým odvětvím a s obrovským potenciálem,“ uvedl v tiskové zprávě Victor Kislyi, generální ředitel a spoluzakladatel Wargamingu.
Nadnárodní výrobce a vydavatel her, který zaměstnává 5500 lidí po celém světě, sice sídlí na Kypru, své kořeny má ale v běloruském Minsku. V mnoha ohledech byl ruský trh pro herní firmu klíčový – nacházela se zde početná a věrná hráčská komunita.
Firma má pobočky také v USA, Francii či Japonsku. Agentura Bloomberg v roce 2016 uvedla, že tržní hodnota společnosti činí 1,5 miliardy dolarů. Do povědomí se Wargaming dostal především díky on-line hře World of Tanks, v níž se hráči účastní velkých tankových bitev.
Společnost má na kontě také populární tituly jako World of Warships, World of Warplanes či Master of Orion 3. Miliardář Kislyi loni poskytl exkluzivní rozhovor redakci CNN Prima NEWS, v němž popsal své podnikatelské začátky a dopady pandemie na fungování firmy.