reklama

Chtěl se udusit v nastartovaném autě v garáži. Život mu zachránili policisté

Policisté z Pardubic zachránili jedenatřicetiletého muže, který se pokusil spáchat sebevraždu v nastartovaném autě v garáži. Našli ho už v bezvědomí, proto ihned otevřeli dveře a vytáhli muže z vozidla na čerstvý vzduch. Ten se po chvíli probral a začal s policisty komunikovat. Celý incident byl natočen na kameru.

reklama

Muž o svém plánu ukončit život sebevraždou informoval minulý týden ve videu, které zveřejnil na sociálních sítích. Jeho matka se proto obrátila na policejní linku 158. Operační důstojník na adresu, kterou žena uvedla jako místo, kde by mohl syn být, okamžitě vyslal hlídku policistů z Pohotovostního a eskortního oddělení. Do pěti minut od telefonátu byli policisté na místě.

Na uvedené adrese otevřel dveře spolubydlící a policistům řekl, že pohřešovaného neviděl, ale že by touto dobou měl být v práci. Přesto policisté chtěli projít byt, zda se tam muž opravdu nenachází. Mimo to kontrolovali také garáž.

V ní objevili nastartované vozidlo s pohřešovaným uvnitř, který už byl v bezvědomí. Jeden policista otevřel dveře garáže, druhý vytáhl muže z auta ven na čerstvý vzduch. Tam se probral a začal komunikovat. Policisté zavolali na místo zdravotníky a do jejich příjezdu muže zabalili do izotermické fólie a poskytli mu potřebnou první pomoc.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Další články
reklama
reklama