CNN Prima News číšníci

číšníci

Výpis příspěvků ke štítku „číšníci“

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

7. prosince 2021 06:54

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

28. listopadu 2021 05:34

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

KOMENTÁŘ: Česká absurdita. Neočkovaní číšníci budou kontrolovat očkované hosty

1. listopadu 2021 07:29

Po pozdravu následovala objednávka, od pondělka ale musí personál restaurací vložit do hovoru s hostem ještě tuto větu: „Prosím, předložte očkovací certifikát.“ Kdo ho nepředloží, nedostane ani vodu. Zkuste se ale zeptat personálu, zda vám ukáže svůj certifikát. Vysměje se vám do očí, číšníky totiž k očkování nikdo nenutí. Odhadem až polovina personálu v pohostinských službách přitom vakcínu tvrdohlavě odmítá.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

20. října 2021 17:40

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.