reklama

Dacia spustí první „špiničku“ aut. Má v majitelích probudit dobrodružné pudy

Místo nekonečného umývání a leštění aut přišlo britské zastoupení Dacie s mnohem originálnějším nápadem. Nabízí linku, kde vám vůz dokonale ušpiní. Krásné nové vozidlo potom vypadá, jakoby se právě vrátilo z Dakaru nebo Camel Trophy.

reklama

Kvůli autům se zvýšeným podvozkem a často i pohonem obou náprav mohou dnes zákazníci prodejcům doslova utrhat ruce. Je to paradox, protože většina z nich plně výhod sportovně-užitkových modelů SUV nikdy nevyužije. Ukázal to také průzkum Dacie ve Velké Británii mezi majiteli SUV Duster. Až 40 % dotázaných přiznalo, že se svou „čtyřkolkou“ nikdy nenavštívilo terén a dalších 19 %, že s ní nikdy ani nesjelo z asfaltu. Největší výzvou jsou tak pro rumunské SUV městské obrubníky či retardéry na cestě do práce, do školy nebo na nákup.

Myčka naruby

Zato Britové si svá SUV hýčkají, jak jen to jde. Například 22 % majitelů jezdí s Dusterem do myčky minimálně jednou týdně. To je pro auto určené i pro pohyb mimo silnice téměř nedůstojné. A tak se britské zastoupení značky rozhodlo vyburcovat zákazníky k dobrodružnějšímu životnímu stylu.

Pozvalo je na neotřelou akci Adventure Ready Mud Wash. Jak vyplývá z názvu, zájemci se mohou dostavit do zastoupení Dacia London West, kde jim tým profesionálů ve speciální „umývárně“ zašpiní jejich vozidla kbelíky plnými bláta. Aby, je připravili na rok plný dobrodružství, jak říká Luke Broad, šéf Dacie za kanálem La Manche.

Vzhůru za dobrodružstvím

S originální akcí Adventure Ready Mud Wash totiž úzce souvisí další pozvání na zážitkové akce, například dobrodružné kempování s Dartmoore, lekce surfování na pláži Fistral Beach nebo jízda na kajaku v Severním Walesu. Špinička aut tak chce oslovit zejména 17 procent dotázaných, kteří se vyjádřili, že by měli zájem absolvovat se svými čtyřkolkami nějaké dobrodružství.

„Dacia Duster je perfektní terénní auto, které může dostat Brity do naší úžasné přírody. Národ potřebuje vyměnit televizi za holiny a vymanit se ze starých kolejí,“ vysvětluje důvody recesistické akce Broad. „Špinička“ aut má ovšem velmi omezenou kapacitu. Otevřená bude jen 18. ledna od 11:00 do 14:00 hodin ve zmiňované britské prodejně Dacie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama