reklama

Dámská kadeřnictví v důsledku pandemie zdražují své služby. Někde i o deset procent

Jako kompenzaci za období, kdy musely provozy zůstat zavřené, zdražují dámská kadeřnictví své služby. V některých případech i o deset procent. Některé salony však po uvolnění opatření ani neotevřely, několik měsíců bez příjmů totiž neustály.

reklama

„Myslím, že to není tak velká položka, abych si nepřiplatila,“ uvedla zákaznice Dagmar Járová, která kadeřnictví navštívila po několika měsících. Pro fakt, že se zvýšily ceny, má pochopení.

Podobný názor mají i další klientky. „Pandemie byla pro všechny soukromníky velmi složitým obdobím. A proto si myslím, že bychom spíš měli mít tendenci pomoct a podpořit je,“ řekla návštěvnice kadeřnictví. „Zdražuje úplně všechno. I potraviny, tak proč bychom si holiče nedopřály,“ doplnila další zákaznice.

Po pandemii přibyly klientky

Například v kadeřnictví Martin Erman Hairstylist si zákaznice za kadeřnické služby připlatí o deset procent víc než před vyhlášením nouzového stavu. „Pracuji tady jako jediný, takže jsem neměl mzdové úniky, ale příjemné to nebylo,“ uvedl majitel kadeřnictví Erman. Před vypuknutím pandemie COVID-19 u něj zaplatily klientky za mytí, střih, foukání a barvení kolem šestnácti set korun, v současné době se ceny zvedly na necelých osmnáct set korun.

O deset procent zdražilo i kadeřnictví v Plzni na Lochotíně. Majitelka totiž musela investovat do nákupu ochranných pomůcek a také pořídila termokameru, která odhalí každého zákazníka se zvýšenou teplotou. Chválí si ale, že po skončení karantény salon navštěvuje více klientek. „Některé i docela známé salony už neotevřely. Nám určitě přibylo deset, patnáct procent lidí,“ uvedla majitelka kadeřnictví Flirt hair Eva Kučerová.

Víc zákaznic chodí i do kadeřnictví v centru Plzně. „Je to teď lepší než před pandemií. Řádově třeba o deset procent,“ upřesnila kadeřnice ze Studia Le Decor Denisa Týzlová. Ceny ale v tomto salonu zůstávají stejné. „Očekávali jsme, že nejen firmy, ale i lidé budou mít ekonomické problémy, takže jsme nechtěli přijít o klientelu,“ řekla majitelka kadeřnictví Ludmila Ledecká. Ženy za mytí, střih, foukání a barvení zaplatí patnáct set korun.

Barbershopy drží stejné ceny

Oproti tomu pánské sestřihy jsou výrazně levnější. Pokud pánská holičství zdražují, tak v řádech desítek korun. A luxusnější provozovny drží ceny stále stejné, aby nepřišly o klientelu. „Nezdražovali jsme, protože si myslím, že lidé se hodně stříhali doma sami. Takže kdybychom zdražili o padesát korun, nemělo by to vůbec smysl,“ řekla Kateřina Pávová z Real Man Barbershop.

„Ceny máme pořád stejné a jsme věrní našim zákazníkům. Je ale poznat, že jich je o nějakých dvacet až třicet procent méně než před pandemií,“ uvedl Albert Zefaj, majitel barbershopu Albi.

Zákazníci se podle provozovatelů pomalu vracejí. Tržby ale momentálně zachraňuje stálá klientela, která oblíbený podnik většinou nemění. „Pracuji jako číšník v bistru, takže musím vypadat k světu. Holt si musím připlatit,“ uvedl jeden ze zákazníků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých
Vláda

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Měli jste omikron? Vláda chystá nové opatření, výjimka z testů se má ale týkat jen někoho

Prodělali jste omikron? Na měsíc se zřejmě vyhnete testům i karanténám. Ve středu večer by měla nová pravidla schválit vláda. Podle informací CNN Prima NEWS se ladí poslední detaily. Diskuze se vede o to, zda by mělo opatření platit i retrospektivně a zda se omikronem už znovu nakazit nemůžete. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) je taková šance alespoň po dobu 30 dnů téměř nulová.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

reklama

Domácí zpravodajství

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama