reklama

Den zvířat, přidejte se i vy

Akci podporuje mnoho známých tváří. / Den zvířat
Foto:

DEN ZVÍŘAT je akcí nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, kde pomáhají týraným koním, hospodářským zvířatům a spolek, hájící a prosazující práva zvířat. I letos se na ní můžete těšit.

reklama

Akce bude probíhat každoročně v termínu od 1. 9. do 4. 10., kdy je Mezinárodní den zvířat. Na 4. října spadá na počest Františka z Assisi, který měl ke zvířatům neobyčejně kladný vztah a ochraňoval je před zlým zacházením ze strany surových lidí. Zvířata označoval za své bratry a sestry, věřil dokonce, že všechna zvířata oslavují svého Stvořitele a vzdávají mu chválu, např. ptáci svým zpěvem. Proto je také pokládán za patrona zvířat i ochránců přírody, což roku 1979 potvrdil papež Jan Pavel II. Známá je i legenda, podle níž svatý František svým kázáním napravil zlého vlka, který v okolí Assisi terorizoval pastýře a jejich stáda.

Během září a října se spolky, které pečují o zvířata, spojí a společně osloví své příznivce a širokou veřejnost o zaslání příspěvku ve výši 50,- Kč na sbírkový účet – 2901198295/2010 pod VS 50. Letos se vybírá hned na 112 organizací napříč zvířecím spektrem.

Snem zakladatele akce Petra Sokolíka je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku, jako je „Tříkrálová sbírka“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusíte bát u této organizace. Petr je také zakladatel akce Běhejme a pomáhejme útulkům pomáhá zvířatům od roku 2014. Za tuto dobu se vybralo již 1,8 milionu korun, které pomohly celkem 45 útulkům a spolkům. Běhejme a pomáhejme útulkům chce i tímto bojovat například proti pouličním podvodníkům s kasičkami, chce založit tradici, která 100 % pomáhá všem zvířatům. Pojďme společně udělat lepší svět pro zvířata bez domova.

Finanční výsledek sbírky za rok 2019 činí neuvěřitelných 428 689 Kč. Pokoříme letos loňský výsledek?

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Další články
reklama
reklama