reklama

Dění ve třídě je nepřenositelné do on-line výuky, říká učitelka Mazancová

S nouzovým stavem započne v pondělí čtrnáctidenní distanční výuka na českých středních a vyšších odborných školách. Ministerstvo zdravotnictví tak chce omezit růst nákazy koronavirem. Podle učitelky a předsedkyně Učitelské platformy Petry Mazancové, která byla hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizi CNN Prima NEWS, je však možné, že studenti virus přenáší spíš ve volnočasových aktivitách než ve škole. Učitelská platforma je profesní organizací učitelů a ředitelů škol, která hájí profesní zájmy v jednání s ministerstvem školství a dalšími úřady.

reklama

V České republice začne 5. října znovu platit nouzový stav. V rámci toho dojde také k omezení provozu na středních a vyšších odborných školách. „Chceme na 14 dní zrušit prezenční výuku. Tento postup umožňuje snížit nálož v populaci. Jsou to ale opatření krátkodobá,“ vysvětloval ve středu na půdě Sněmovny ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

K tématu

Čtrnáctidenní distanční výuka by však podle předsedkyně Učitelské platformy Petry Mazancové nákazu nemusela pozastavit takovým způsobem, jak ministerstvo zdravotnictví očekává. I když je ve věkové skupině středoškoláků přenos koronaviru častý, otázkou zůstává, jestli probíhá ve škole. „Žáci se učí už dva týdny v rouškách. Logicky se ale mezi sebou stýkají i po vyučování. Jestli tedy za přenosem stojí samotné školy, se ukáže v budoucnu,“ vysvětlovala Mazancová v pořadu. Za celou dobu ze strany vlády nepadla varianta, že by studenti chodili do škol v malých skupinkách a střídali se formou lichých a sudých týdnů.

„Taková přání padla mezi učiteli a řediteli. Ministerstvo zdravotnictví však neuvažovalo nad jinými variantami než školy buď uzavřít, nebo nechat otevřené. Pro nás by to bylo určitě lepší, střídat sudý a lichý týden,“ okomentovala Mazancová, podle které je dění ve třídě nepřenositelné do on-line výuky.

Střední i vyšší odborné školy si však situací už jednou prošly, takže by mohly být na distanční výuku lépe připraveny. Jak nakonec výuka na školách bude vypadat a jak nařízení ministerstva zdravotnictví ovlivní počet nakažených v Česku, ukážou příští dva týdny.

K tématu

Tagy: školství školy nouzový stav Roman Prymula Ministerstvo zdravotnictví koronavirus střední školy Petra Mazancová

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama