Děsivý útok v Izraeli: Řidič auta najel do lidí, jedna žena zemřela, zraněných jsou desítky

Útok v Izraeli

Jedna žena zahynula a nejméně 18 dalších osob bylo zraněno při koordinovaném útoku dvěma automobily ve středoizraelském městě Raanana, kde útočníci najeli do lidí. Další osoby jeden z útočníků pobodal. Informovala o tom s odkazem na policii a zdravotníky izraelská média, podle nichž bezpečnostní složky zadržely v souvislosti s útokem dva muže z Hebronu na okupovaném Západním břehu Jordánu.

„Byl to velmi vážný teroristický útok,“ uvedl velitel centrálního policejního okrsku Avi Bitton. Podezřelí se podle něj zmocnili dvou automobilů a použili je k útokům na třech místech ve městě. První útočník byl zadržen velmi rychle, druhý o několik minut později, dodal. Policie nevylučuje zapojení dalších lidí a oblast dále prohledává.

ČTĚTE TAKÉ: Rusové chystají novou ofenzivu. Zaútočí, až zamrzne terén, tvrdí američtí analytici

Těžkým zraněním v nemocnici podlehla devětasedmdesátiletá žena. Její jméno úřady nezveřejnily, podle ToI ji útočník patrně pobodal. Dalších nejméně 18 lidí včetně sedmi dětí a dospívajících bylo zraněno, z toho tři těžce. Jejich poranění jsou kombinací bodných ran a sražení autem, uvedli zástupci nemocnic, kam byli převezeni.

Jeden z podezřelých podle předběžných výsledků policejního vyšetřování nejdříve pobodal řidičku auta, které následně ukradl a najel s ním do několika lidí. Z neovladatelného vozidla následně uprchl, aby ukradl další a zamířil s ním proti jiné skupině osob.

Jeden ze svědků, kteří se nacházel v blízkosti místa, uvedl, že se vše odehrálo během vteřiny. „Viděl jsem, jak někdo pobodal tři lidi vedle obchodního domu, poté ukradl auto a přejel s ním další lidi,“ popsal další.

Podle policie byli oba muži příbuzní a pracovali v průmyslové čtvrti Raanany, města severně od Tel Avivu. V Izraeli pobývali nelegálně. Policie oba zadržené vyslýchá. Policejní mluvčí podle listu Haarec zdůraznil, že v této fázi vyšetřování nelze určit, zda byly útoky politicky motivované.

K útoku se bezprostředně nepřihlásila žádná organizace.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: CNN exkluzivně v tunelu Hamásu. Dvacet metrů pod zemí je i splachovací záchod, popsal reportér

Tagy: