CNN Prima News dieselový motor

dieselový motor

Výpis příspěvků ke štítku „dieselový motor“

TEST: Automobilky se vrací ke spalovacím motorům. Zpět je dostal i rodinný bestseller

Francouzský koncern Stellantis vsadil vše na elektromobilitu, což se u některých modelů vyplatilo, jiné ale naopak na absenci spalovacích motorů těžce doplatily. Nejvíce to odnesly dříve tolik oblíbená rodinná MPV Citroën Berlingo, Peugeot Partner nebo Opel Combo, která s elektromotorem jednoduše postrádala smysl. I proto se teď Stellantis rozhodl benzinové i naftové motory do nabídky vrátit. Jak jezdí omlazený Opel Combo se starým dobrým nafťákem?

Omlazená Škoda Octavia: Využije ChatGPT i naftové motory. Co všechno na řidiče čeká?

S více než sedmi miliony prodanými vozy je Škoda Octavia tím vůbec nejprodávanějším modelem mladoboleslavské automobilky. Čtvrtá generace úspěšného liftbacku/kombíku už ale po silnicích nějakou tu dobu jezdí, a proto se ji inženýři rozhodli lehce omladit. Octavia tak nově nabídne vylepšený design i světlomety, modernější a udržitelnější interiér i celou řadu nových bezpečnostních systémů. Pod kapotou naopak zůstává stará dobrá klasika.

TEST: Naftová Mazda CX-60 je přírodním úkazem, kterému kvůli motoru pár detailů odpustíte

Uvedení velkoobjemového naftového motoru se v dnešní době rovná prvotřídní senzaci. V japonské Mazdě si ale nikdy s plaváním v hlavním proudu moc hlavu nelámali, díky čemuž mohla vzniknout celá plejáda zajímavých modelů a technických řešení v čele s tvrdošíjným užíváním Wankelova motoru. SUV CX-60 v zásadě není nijak revoluční, jeho motor však musí na tvářích konzervativců nutně budit úsměv.