reklama

Do Japonska už nikdy, říkal Dostál v naštvání. Pak si s Tokiem vyřídil účty bronzem

Po úterním závodě byl rozmrzelý, ale hlavně kompletně vyčerpaný. Z kajaku museli mohutné tělo Josefa Dostála vytahovat pořadatelé, sám závodník by se únavou nedokázal vydrápat na břeh. Říkal si, že už do Japonska snad ani nikdy nechce. „Teď si to možná rozmyslím. Závod mi opravdu zlepšil náladu, spravil chuť,“ říkal už spokojený Dostál poté, co si s Radkem Šloufem v deblu na tokijském kanálu dojeli pro olympijský bronz.

reklama

Aby špatné nálady po pátém místě ve finále nebylo málo, narazil na další překážku. „Něco špatného jsem snědl, šel jsem se projít a bylo mi nevolno od žaludku. Říkal jsem si, že to bude parádní noc a jestli budu mít žaludeční problémy, bude to výborně zakončená olympiáda. Nicméně ráno jsem se vzbudil a říkal jsem si: ‚Ty vado, já jsem úplně.‘ Cítil jsem se špičkově, volno mi pomohlo,“ popisoval novinářům již medailí ověnčený Dostál.

Má tak už dohromady čtvrtý kov z olympijských her, první z deblkajaku. V roce 2012 v Londýně jako 19letý bral bronz na čtyřkajaku, s početnou posádkou zopakoval úspěch i v Riu de Janeiru, kde navíc sám „vypádloval“ stříbro.

„Čtvrtá medaile, to je pěkný, ne? Chtěl jsem odsud odjíždět a mít jich pět, bohužel to nevyšlo v singlu, ale k tomu už se nebudeme vracet. O to víc mě těší, že to dopadlo s Radkem. Že jsme si sedli v lodi, dneska (ve čtvrtek) to bylo asi nejlíp, co se nám kdy jelo,“ řekl dále český obr k parádní jízdě vedle Šloufa.

Dočkal se chvály od šéfa české výpravy Martina Doktora, bývalého rychlostního kanoisty. „Pepa je obrovský borec. Takhle se z toho dostat… Ten závod byl pro něho těžký nejenom psychicky, ale i fyzicky. Obdivuju Pepu, jak se z toho zvedl,“ uvedl k tomu, co předvedl Dostál poté, co byl vyždímaný úterním kilometrem na singlkajaku. Dostál dokonce řekl, že ho v cíli „bolelo žít“.

Nevyřízené účty

Skončit pátý na olympiádě rozhodně není nic ostudného. „Ale přece jenom sem jel s jiným cílem. Spíš ho to nakoplo, než položilo, což je úplně skvělé. To, jak (s Radkem Šloufem) jeli to finále, doopravdy smekám, to bylo fakt úplně precizní,“ doplnil Doktor.

V jedné chvíli Dostál sváděl vnitřní boj, který ale nakonec dokázal vyhrát. „Ve středu jsem si říkal, že mám nevyřízené účty s Tokiem. Byl jsem tak naštvaný, že jsem si říkal, že už do Japonska v životě nepojedu. Teď si to možná rozmyslím. Závod mi opravdu zlepšil náladu, spravil chuť,“ měl jasno čtyřnásobný mistr světa.

„Člověk má nejistotu, jestli jsme udělali všechno správně – trénink, načasování formy. Teď se ukázalo, že to asi tak špatné nebylo, že jsme to tak špatně nedělali. Takže úleva, satisfakce, že asi nejsem tak úplně špatný trenér,“ vykládal kouč medailistů Karel Leština.

Druhý čtvrteční hrdina Šlouf, který výrazně dopomohl k tomu, aby Dostál neodjížděl z Tokia s prázdnou a nepohodou, svého kolegu vychválil.

„Já se trochu poklonil Pepovi, protože mám hrozné štěstí, že můžu s někým takovým jezdit. V Česku nikdo lepší není, ale my jsme si sedli i mimo vodu. Za tři roky jsme se naučili, jak spolu vycházet. Snažíme se co nejvíc respektovat, jsme dobří kamarádi i mimo vodu,“ uvedl 26letý Šlouf.

Tagy:
Martin Doktor olympijské hry sport Josef Dostál Letní olympijské hry v Tokiu 2021 rychlostní kanoistika Radek Šlouf deblkajak Karel Leština

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama