CNN Prima News hladina

hladina

Výpis příspěvků ke štítku „hladina“

VÝSTRAHA: Meteorologové zpřísnili varování. Do Česka přijdou vydatné srážky, hrozí povodně

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) aktualizovali výstrahu před vydatnými dešti. Na silné deště by se měli připravit lidé z oblasti Orlických hor, Králického Sněžníku či Jeseníků, kde může do sobotního rána spadnout i okolo 40 mm srážek. Během noci navíc může v jižních a jihovýchodních částech Čech a na Vysočině napadnout sníh, lokálně až 8 cm mokré pokrývky. Experti nově varují, že vlivem vydatných srážek mohou stoupat toky v povodí Orlice, Loučné, Chrudimky, horní Moravy či Moravice.

Česku hrozí povodně. Labe je v Děčíně na nejvyšším stupni, hladina stoupá i jinde

Hladina Labe v Děčíně dosáhla ve čtvrtek večer třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity. Dál pozvolna stoupá i výška hladina řeky v Ústí nad Labem a Litoměřicích, vyplývá to z informací Povodí Labe. Voda se v některých úsecích dostala na cyklostezku podél řeky. Zavřena je cesta z Děčína na Dolní Žleb a neprůjezdný je v Děčíně podjezd Četransu v Malšovicích.

Stav pohotovosti na Dyji. Déšť zvedl hladiny řek po celém Česku, ve střehu je i Praha

Po vydatných deštích z druhé poloviny minulého týdne platil v pondělí ráno první povodňový stupeň ještě na přibližně 20 místech v Česku, a to včetně Prahy. Dyje na dvou místech dosahovala druhého stupně. Vyplývá to z údajů na povodňovém webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Hladiny některých řek v Česku mohou být podle meteorologů zvýšené až do úterního poledne.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.