CNN Prima News hypotéky

hypotéky

Výpis příspěvků ke štítku „hypotéky“

ČNB snížila sazbu na 6,25 procenta. Zvítězil názor, že inflace rychle slábne, míní ekonom

Bankovní rada České národní banky snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Rozhodnutí znamená, že centrální banka zrychlila uvolňování měnové politiky, se kterým začala v prosinci snížením sazeb o čtvrt procentního bodu. Nynější sazba je na nejnižší úrovni od června 2022. Analytici snížení sazeb očekávali, rozcházeli se ale v odhadu, jak výrazný pokles bude.

Lobbing bank vylučuji, řekl Kučera k pokutám za splácení hypoték. Dostálová tvrdila opak

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a stínová ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová již dříve na sociální síti X zmínila obavu, zda návrh vlády na pokuty za předčasně splacenou hypotéku nemůže být jakousi úlitbou bankám za windfall tax. Proti tomu se ale v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ohradil člen sněmovního podvýboru pro energetiku a hospodářského výboru Michal Kučera (TOP 09).

Nová tvář Prahy? Ulice nebudou pojmenované po mužích, ale po ženách, popsal developer

Hlavní překážkou vzniku nového Metropolitního plánu Prahy je zejména legislativa, kterou komplikuje i historický ráz města. Developer Luděk Sekyra ale věří, že se ho i tak v nejbližší době dočkáme. A jak by měla nová Praha podle něj vypadat? Nejde jen o výstavbu, ale také o vyprávění příběhů a především navození pocitu domova, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS. Jednou z cest je i pojmenování nových ulic podle významných žen.

Ceny nemovitostí nebývale padají. Koupě se může vyplatit i s drahou hypotékou

Podle ekonoma Lukáše Kovandy ceny nemovitostí v nominálních hodnotách nebývale padají, v těch reálných je však pokles ještě dramatičtější. Poptávka je navíc v současné době nízká, kupující proto může mít oproti prodejci vyjednávací výhodu, doplnil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS hlavní ekonom BH Securities a poradce premiéra Štěpán Křeček. Koupě se podle něj může při dostatečně nízké ceně nemovitosti vyplatit i s nevýhodnou sazbou hypotéky a jejím následným refinancováním.

Hypotéky jsou šeredně drahé a nyní bych si ji nebral, řekl Kovanda. Odhadl, kdy opět zlevní

V tuto chvíli bych si hypotéku nebral, jelikož jsou šeredně drahé. V novém pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. On osobně by prý raději počkal do roku 2025, kdy se očekává pokles úrokových sazeb. Zároveň ale dodal, že se máme připravit na to, že ceny nemovitostí i v budoucnu zřejmě porostou.

Stavebko přinese už jen tisíc korun ročně. Spořitelny se bojí o klienty a chystají alternativy

Soumrak a možná i konec. Takové vyhlídky mělo stavební spoření podle některých informací, které o konsolidačním balíčku unikaly do médií. U nových smluv měla státní podpora spadnout ze dvou tisíc na nulu. Lidé se starými i novými smlouvami nakonec peníze od státu dostanou, nejvýš však tisíc korun. A zatímco stavební spořitelny jsou mírně optimistické a plánují i novinku, část ekonomů přichází s kritikou.