CNN Prima News imunolog

imunolog

Výpis příspěvků ke štítku „imunolog“

Imunoložka: Dřív jsme prskali a nic se netestovalo. Smolař dostane RS vir, chřipku i covid

14. prosince 2022 19:22

Česko je na prahu epidemie. V současné době se podle imunoložky a mikrobioložky Blanky Říhové mohou lidé nakazit třemi typy virů: chřipkou, covidem a RS virem. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že pokud má někdo smůlu, může být infikován všemi. Následně přiblížila, kteří lidé jsou nejvíce ohroženi, a vysvětlila, proč je nyní infekčnost RS viru tak vysoká.

Sledujte ZÁZNAM speciálu Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

30. ledna 2022 19:42

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Omikron v ČR převládne. Někteří experti radí kombinaci očkování a vystavení se nákaze

11. ledna 2022 20:11

Koronavirová varianta omikron již v České republice převážila a bude obtížné neprojít infekcí, myslí si mnozí čeští experti. Někteří v takovém scénáři ale vidí výhody – strmý nárůst nákaz může vyústit ve strmý pokles. V nejoptimističtějším scénáři by omikronová vlna mohla odeznít i po měsíci. Jiní experti ovšem varují, že se tím neeliminují rizika nemoci. I to je důvod, proč se ozývá nesouhlas se zkrácením karantény a izolace na pět dnů.

Přehnaná opatření nemají smysl. Musíme začít normálně žít, shodli se Prymula se Šinkorou

3. ledna 2022 19:32

Podle imunologa Jiřího Šinkory a epidemiologa Romana Prymuly omikronová vlna přinese vysoké počty infikovaných, zdravotní systém se však nezahltí. „Počítám, že zde bude vysoká vlna, která bude krátce trvat a pak bude klesat,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS Prymula s tím, že není nutné přijímat přehnaná opatření. Šinkora doplnil, že se musíme naučit s pandemií žít.

Omikron tu bude řádit jako černá ruka, tvrdí Hořejší. Proti variantě chybí účinné léky

30. prosince 2021 12:37

Varianta omikron se rychle šíří Evropou a Česká republika se jí s největší pravděpodobností nevyhne. Třebaže první analýzy hlásí mírnější průběh nemoci po nákaze, problém vězí v její velmi vysoké nakažlivosti. A co víc, podle nových studií si varianta umí do jisté míry poradit jak s dokončeným očkováním, tak aktuálně podávanými léky. Mnohé z nich na omikron jednoduše příliš nezabírají, varují někteří odborníci, mezi nimi i imunolog Václav Hořejší.

Omikron je jiná nemoc než covid před rokem. Děsivé scény už neuvidíme, věří imunolog

29. prosince 2021 10:44

Přední imunolog a britský vládní poradce John Bell si myslí, že vysoká úmrtnost na covid je již minulostí. „Omikron není stejnou nemocí, jakou jsme pozorovali před rokem,“ podotkl s odkazem na varianty delta či alfa. Jeho nadšení však nesdílí mnozí vědci, kteří britskou vládu kritizují za to, že před vánočními svátky nepřijala přísnější opatření.

Očkovat se jednou za půl roku? Naprostá maličkost a vůbec mi to nevadí, říká Hořejší

23. prosince 2021 06:20

Očkovat se jednou za půl roku by mi nevadilo. Řekl to imunolog z Ústavu molekulární genetiky AV ČR Václav Hořejší v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj se nyní nacházíme v přechodném období, které může trvat i rok. „Tedy do chvíle, než se vyvine generace vakcín, která bude účinnější a vydrží déle,“ uvedl Hořejší.