reklama

Já si přece nevezmu agresivního psa z útulku aneb nevzdělaný národ pejskařů

Jsme národ pejskařů, to je prostě fakt. Nutno ovšem podotknout, že to naše pejskařství je takový trošku nevzdělaný. Mnohdy nevidíme dál než svého Puňťu a naše společný spolubývání a přesto chodíme pravidelně přispívat na Facebook svými názory. Názory, utvořenými na základě Puňti. Dívat se dál netřeba. Vyslovujeme je až moc hlasitě. A čím jsou hloupější, tím víc si za nimi stojíme.

reklama

V minulých týdnech bylo na sociálních sítích živo a mnohé komentáře bohužel ukázaly, že toho víme mnohem méně, než jsem si myslela.

A tak tu mám dnes sloupek pro tu paní, co tam vykřikovala a obhajovala krásnou větu „já si přece nevezmu agresivního psa z útulku. Von mi pokouše mýho psa a taky děti. Von si toho hodně nese, víte.“

Mám tu jednu důležitou informaci: Psi se do útulku nedostávají proto, že něco provedli, jsou agresivní nebo mají nějakou vadu. Psi se do útulku dostávají proto, že měli špatného majitele.

A ještě jedna další důležitá informace. Naprostá většina psů, kteří právě teď sedí za mříží a vyhlíží naději, nejsou agresivní. Jsou smutní, jsou zlomení a někteří mají strach. Některé vezmete na procházku a vidíte šťastného psa, stejného, jako je váš Puňta, jen bez vlastního domova. Těch, které jsme my lidé zlomili až tak, že cítí potřebu se bránit ukázkou chrupu, není tolik. A i s těmi se pracuje a mnozí z nich jsou dnes ve svých domovech těmi nejúžasnějšími parťáky.

Tak kde se ti psi v útulcích berou? Jak se tam dostávají?

Útulek je místo pro zvířata bezprizorní, tedy zvířata bez majitele. V útulcích se objevují ti, kteří se někde našli, a nenašel se jejich majitel.

Ti, kteří seděli uvázaní v lese nebo u vozíku před obchodem. Ti, kteří se toulají po prašných cestách, a nikdo je nehledá. Ti, kteří byli odebráni, protože je jejich majitel týral. Ti, kteří se dostali z množíren. Ti, kterým majitel odešel na místo, ze kterého se nejde vrátit a tohle dědictví není chtěné. A také ti, které tam majitel dovedl a byl za jejich pobyt za mříží ochoten zaplatit.

Ve spolcích a azylech potom navrch najdete ty, kteří přivedli majitelé a říkali něco o stěhování, alergii a porodu.

Lidé se zbavují psů z různých důvodů. Nejčastější důvod je ale prostě ten, že je pes přestal bavit. Nic neprovedl, nemá žádnou chybu. Jen jeho majitelé zjistili, že vlastnit psa neznamená, že bude ležet na místě a přijde jen ve chvílích, kdy si chceme zvednout náladu.

Počet lidí, kteří si pořídí psa a potom se ho zbavují, protože vyrostl, protože zjistili, že je to stojí čas a taky pár korun z peněženky nebo zestárl a přišly nějaké zdravotní potíže, je obrovský.

Větší, než si myslíte.

Co si ten pes „nese“ se před adopcí většinou dozvíte. Ano, stále tu bohužel existují útulky, kde se dozvíte, že tohle je Žeryk, je mu osm a má černou barvu a to je celý.

Většina spolků, útulků a azylů ale dnes funguje tak, jak by fungovat měla a to znamená, že se tam dozvíte i vybraném svěřenci všechno pěkně od A do Z. Nepřivedete si domů časovanou bombu, prosím vás. Co mu jde a co zase ne totiž zjistil už někdo před vámi.

A velmi rádi vám s výběrem pomůžeme. Náš cíl je totiž jediný. Najít k sobě dvě kompatibilní duše tak, aby jim společné soužití víc než vyhovovalo.

Představte si toho svého Puňťu, který by se mohl dostat za mříže, protože se vám něco stalo. Chtěli byste, aby tam zůstal a říkalo se o něm, že ten musí být agresivní, on si určitě něco nese?

Tagy:

Hlavní zprávy

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama