reklama

Jágr o mladých: Jsou vztahovační. Dříve byly křik a rány normální, teď by to byla šikana

V profesionálním hokeji působí Jaromír Jágr přes 30 let. Proto oproti dřívější době vnímá velký rozdíl v nastavení aktuálních hráčů odrážejících dnešní společnost. Mluvil o tom v rozhovoru pro Newstream TV. Podle legendární „osmašedesátky“ hrající za Rytíře Kladno, které zároveň vlastní, jsou sportovci nyní příliš měkcí a vztahovační. Ale nevyčítá jim to, protože nezažili „tvrdé časy“.

reklama

„Zažil jsem osmdesátky, zažil jsem devadesátky. Co zažívám teď, je jako když vás pořád hladí,“ řekl 49letý Jágr v rozhovoru pro Newstream TV. „Chápu, že společnost se změnila, všichni jsou citliví, vztahovační. Nesmí se na nikoho zakřičet, nesmí se nikdo praštit. Z mého pohledu to asi správné není, protože jsem takhle vychovávaný nebyl. A vím, že mi to pomohlo,“ pokračoval druhý nejproduktivnější hráč historie zámořské NHL.

Podle Jágra se někdy zkrátka musí křičet. „Není to tak, že se v tom ten člověk musí vyžívat. Trenér by si samozřejmě přál, aby nemusel nic říkat a mužstvo vyhrávalo.“

Hlavní tvář Rytířů je přesvědčená, že dnešní společnost je „slečinkovská“, což ve sportu prý nemá dobrý efekt. Někdejší přísnější ruka hráče dokázala více posouvat. „Dříve to bylo o dost tvrdší. O to víc jsme byli připravení na krizové situace. Třeba jsem nezažil, aby hráč v NHL vynechal zápas kvůli chřipce. Tady v Česku ho deset dní neuvidíš,“ usmál se.

„Hráči to nevidí jako já. Všechno se jim přizpůsobuje. Jakákoliv nadávka se řeší. Svět se někam vyvíjí. Věřím, že přede mnou to bylo ještě tvrdší. Ale těžko to můžou hokejisté vnímat podobně, když to nezažili. Ano, v ten moment to bylo i pro mě nepříjemné. To, co dřív bylo normální, by se dnes nazývalo hroznou šikanou. My to měli tak, že někdo byl mazák, jiný bažant,“ řekl Jágr.

Na věku nezáleží

Ve svém věku je Jágr s nadsázkou řečeno už pořádně přestárlým hokejovým bažantem. Nicméně jeho slovy je datum narození jen číslo, které nemusí nic znamenat. Říká, že už není tak dobrý, ne protože by byl na svůj sport starý, ale kvůli tomu, že má nyní priority jinde.

„Vím, že už nebudu dobrý v hokeji, jako jsem byl. Ale nezáleží na věku. Protože teď to není můj cíl. Když jsem byl mladý, měl jsem cíl být nejlepší na světě a skrz tuto myšlenku se tělo tvořilo a vyvíjelo. Momentálně jsou myšlenky jiné, proto nemůžu hrát hokej stejně kvalitně jako dříve,“ konstatoval olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa.

A dodává recept na sportovní dlouhověkost. „Pokud chcete být na vrcholu delší dobu, musíte se přizpůsobit prostředí a tomu sportu. Jako všechno na světě se to strašně rychle vyvíjí. Když se podíváte, jak se to hrálo před 30 lety, jde o velký rozdíl.“

Není proto divu, že jeho samotného inspirují osobnosti, které dokáží konkurovat ostatním i přes vyšší věk. Jmenovitě mluví o basketbalistovi LeBronu Jamesovi, tenistovi Rogeru Federerovi, jeho kolegyni Sereně Williamsové a americkém fotbalistovi Tomu Bradym: „To jsou lidi, které opravdu obdivuji.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama