Princ Andrew míří před soud
Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.
Princ Harry se dříve mezi Brity těšil většinové oblibě. To se však po manželském svazku s Meghan Markleovou podle Kováře změnilo. „Lidé ho měli strašně rádi. Jeho bratr William byl vždy až příliš vychovaný a ctnostný, Harry naopak divoch. Milovali ho drsní hoši i metrosexuálové z West Endu. Spojoval britskou společnost. Byl to ten zlobivý kluk, který měl čas od času nějaký malér,“ popsal historik.
„Pak se ale oženil. Celé vystupování vévodů ze Sussexu se mediálně nepovedlo a vyvrcholilo jejich odchodem do USA,“ řekl Kovář s tím, že k jejich oblibě nepřispěla ani četná obvinění, která vůči Harryho rodině vznesli.
Například to, kdy v loňském rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou obvinili nejmenovaného člena královské rodiny z rasistické poznámky, jíž se měl dopustit vůči tehdy ještě nenarozenému synovi vévodů Archiemu.
„Je to s prominutím strašné svinstvo. Když řeknete, že to udělali, ale nespecifikujete kdo, berete druhé straně možnost se hájit. Vůči královské rodině to bylo strašně nefér,“ zhodnotil Kovář.
Na Harryho a Meghan by si nevsadil
„Jejich další prohlášení pak naznačují, že Harryho postavení v Británii je přinejmenším rozpačité. Meghan se navíc neukázala na pohřbu prince Phillipa a myslím si, že jí to Britové jen tak nezapomenou,“ doplnil historik. Dědeček prince Harryho zemřel loni v dubnu, Meghan se tehdy nacházela v pokročilém stádiu těhotenství, což také uvedla jako důvod, proč na pohřeb nepřijela.
Vévodové ze Sussexu se seznámili v roce 2016, manželé jsou už čtvrtým rokem. Přestože navenek působí velmi zamilovaně, Kovář jim velké šance do budoucna nedává. „Je to jako s každým jiným manželstvím. V Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA ještě víc. Takže bych si na ně vůbec nevsadil,“ uzavřel odborník.