reklama
CNN Prima News jednání vlády

jednání vlády

Výpis příspěvků ke štítku „jednání vlády“

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání vlády. Jak to bude se střídáním letního a zimního času?

Zvýšením odměn některých pracovníků hygienické služby či nařízením o letním čase v příštích pěti letech se v pondělí zabývá vláda. Ministři projednají i poslanecký návrh koaliční ČSSD, který se týká dřívějších odchodů do starobního důchodu pro lidi v náročných profesích. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku od 16 hodin.

Plaga stále odmítá úřední maturitu. Na didaktické testy máte aplikaci, vzkázal

Aby se studenti mohli začít připravovat na maturitu, měli by co nejdříve vědět, jaká bude její podoba. Na sobotní tiskové konferenci to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Připomněl, že i nadále odmítá takzvanou úřední maturitu. Ministerstvo prý všem školám doporučilo, aby druhé pololetí maturitních ročníků bylo hlavně přípravou na profilovou část závěrečné zkoušky. Na didaktický test mají studenti k dispozici aplikaci.

Vláda vyhlašuje nová opatření. Kdy se zavřou hospody?

Vláda projedná návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby se Česko vrátilo ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii koronaviru. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny. Tiskovou konferenci můžete sledovat v článku živě, prosím aktualizujte stránku pro načtení streamu po jednání vlády.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna

Schůze Sněmovny pokračuje. Tentokrát poslanci v legislativní nouzi zrychleně rozhodli o tom, že očkování proti koronaviru mají mít lidé hrazeno z pojištění. Sněmovna to schválila v novele, jež také zakotví pravidla nákupu a distribuce vakcín. Někteří medici zřejmě budou moci zastávat při práci v nemocnici pozici praktické sestry, nikoli pouze sanitářů a ošetřovatelů. Dále by do věznic za chybějící dozorce mohli v době krize dočasně nastoupit policisté. Jednání poslanců můžete sledovat v článku živě.

reklama