CNN Prima News jednání vlády

jednání vlády

Výpis příspěvků ke štítku „jednání vlády“

Večírek ministerstva začal dříve než střelba na fakultě, hájí se Jurečka. Připustil pochybení

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) prolomil téměř po týdnu mlčení ohledně resortního vánočního večírku konaného v době tragické střelby na filozofické fakultě. Ve vyjádření pro deník Blesk uvedl, že zprávy o útoku přicházely až několik hodin po zahájení akce. Zpětně však uznal, že mohl celou situaci lépe vyhodnotit. Šéf resortu rovněž zdůraznil, že se ihned zúčastnil mimořádného jednání vlády, přičemž lidé v tu dobu již večírek opouštěli.

Sledujte tiskovou konferenci vlády: Jak to bude se snížením počtu úředníků?

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve středu jednala o snížení počtu státních zaměstnanců. Jejich stavy by dle některých členů ministerského kabinetu měly klesnout už od ledna příštího roku. Bude podmínkou pro seškrtání počtu pracovních pozic digitalizace, jak avizoval vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL)? Sledujte tiskovou konferenci přímo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM: Schválí vláda v demisi očkování proti covidu u zubařů a lékárníků?

Očkování v lékárnách, nasazení vojáků v nemocnicích, navýšení dávek na bydlení i další kroky v boji proti pandemii koronaviru. O tom všem v pondělí jedná vláda Andreje Babiše v demisi na zřejmě poslední řádné schůzi kabinetu. Ministři se budou zabývat platnými opatřeními proti šíření covidu. Tiskovou konferenci vládních zástupců můžete sledovat od 13:00 živě na CNN Prima NEWS nebo přímo zde článku.

Sledujte ŽIVĚ brífink po jednání vlády. Jak to bude se střídáním letního a zimního času?

Zvýšením odměn některých pracovníků hygienické služby či nařízením o letním čase v příštích pěti letech se v pondělí zabývá vláda. Ministři projednají i poslanecký návrh koaliční ČSSD, který se týká dřívějších odchodů do starobního důchodu pro lidi v náročných profesích. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku od 16 hodin.