reklama

BLOG: „Jenom kocour“ hledá domov. Dřív, než umře

Trávíme s Držkou týden na chalupě u páníčkovy rodiny (kde se pokouším už konečně dokončit závěrečnou práci). Páníčkovou babičkou jsme byli upozorněni, že jim tam chodí kočka, tak aby ji Držka neproháněl (bez obav, to je pod jeho úroveň). A že prý má někde koťata. Ouvej.

reklama

Jistě znáte takové to opatrné oťukávání, jak velký by byl problém vznést v neznámých rodinných vodách otázku kastrace kočky, kterou tu ani nikdo nepovažuje za vlastní. Jen tu tak nějak je. Koťata má každý rok. Vždycky pak „někam odejdou“. Trpělivě se snažím vysvětlovat, že „někam odejdou“ většinou znamená přejetí autem, úmrtí na parazity, nemoci, zranění atd. Argument, že „takhle to na vesnici prostě chodí“, je ale nesmrtelný.

Rambo, životem protřelý mourovatý kocour, byl jedním z tisíců těch anonymních koček, které vlastně nikomu nepatří, nějaký čas se někde zdržují a pak taky někam odejdou. Na rozdíl od jiných měl ale to štěstí, že místo, aby vyplýtval svých devět životů na auta, mráz, hlad, psy, parazity, nemoci nebo zlé lidi, stačil skončit u nás v útulku.

Přišel s oděrkami na uších, hladový a unavený, se starou zlomeninou. Jak se později ukázalo, i s cukrovkou a příznaky nevyléčitelné kočičí nemoci FIP. I na ni, jen tak mimochodem, dlouho a v bolestech umírá mnoho koček, kterým je podle některých „nejlíp venku a umí se o sebe postarat“.

Z Ramba se vyklubala citlivá duše. Neskutečně hodný, rozumný, přátelský a trpělivý kocour, který si užívá kontakt, mazlení, péči a snáší pravidelné injekce inzulinu i všechno další nepříjemné ošetřování. Jako by věděl, že poprvé v životě přestal být „jenom kocourem“. Poprvé v životě má jméno, je pro někoho jedinečnou osobností, někým, za jehož život stojí bojovat. A on, když ví, že na ten boj už není sám, bojuje ze všech sil.

Rambo hledá domov

Rambo potřebuje domov bez dalších koček, a to z důvodu, aby je nenakazil. Na lidi je jeho onemocnění nepřenosné. Potřebuje laskavého člověka, který mu bude podávat léky a pojede s ním k veterináři, kdyby se jeho stav zhoršil. Člověka, který s námi bude v kontaktu, protože my tu pro Ramba i jeho adoptivního páníčka vždy budeme.

Pro mnohé je to možná nepochopitelné. Vždyť je to jenom kocour. Další z mnoha. Navíc už dávno ne roztomilé kotě, se svými neduhy, nemocemi a kdo ví, jak dlouho tu s námi ještě bude. Jenže Rambo patří mezi ty jedinečné, moudré tvory, kteří jediným pohledem dovedou každého přesvědčit o tom, že nic jako „jen zvíře“ neexistuje.

Pokud můžete dát nemocnému, ale úžasnému Rambovi domov, prosím, ozvěte se nám.

A nezapomeňte: nekupujte, adoptuje. A kastrujte. Ať nemusí další a další koťata každý rok „někam odcházet“.

AniDef – útulek Žim

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama