CNN Prima News Jiří Votruba

Jiří Votruba

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Votruba“

Lockdown je větší zabiják než covid, tvrdí Britové. Zanedbaná péče se projevuje i v Česku

19. srpna 2022 20:14

Více než s covidem umírají lidé na následky úplného uzavření společnosti, tvrdí britský statistický úřad. Data ukazují, že v Británii zesnul nadprůměrný počet lidí, většinou ale na nemoci, které s covidem nesouvisejí. Tamní lékaři varují, že je to důsledek nedostupné nebo zanedbané lékařské péče během pandemie.

Primář: Zapomeňme na covid. Máme více pacientů se zanedbanými nemocemi

22. června 2021 19:47

Na odděleních jim momentálně leží 0 pacientů s covidem. Ačkoliv se koronavirová situace v českých nemocnicích lepší, nyní přicházejí pacienti s dalšími onemocněními v pokročilém stadiu. Lékaři mnohdy neví, jestli jim ještě budou moci pomoct. „Neznamená to ale, že házíme flintu do žita,“ odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS primář I. Kliniky tuberkulózy a respiračních potíží Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba.

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

16. května 2021 16:48

Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních potíží VFN Praha Jiřího Votruby je současná společnost slabá a nedokáže čelit výzvě jako je koronavirová pandemie. Prohlásil to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS a dodal, že kvůli strachu obézní lidé jen tloustnou. Podle psychiatra a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla stoupl ve společnosti počet lidí s depresemi, sebevražednými sklony a domácím alkoholismem.

Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík

16. května 2021 14:06

Pandemie výrazně pozastavila standardní zdravotnickou péči. Například lékař a senátor za ČSSD Jan Žaloudík upozornil na přibývající počet pacientů s onkologickou nemocí v pokročilém stadiu. I přesto se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS snažil české občany uklidnit, že se blýská na lepší časy. Za špatný zdravotní stav si podle něj mohou i samotní pacienti.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Zanedbaná prevence a péče. Jaký bude konečný účet za covid?

14. května 2021 01:01

Opozice otestuje sílu menšinové vlády. Co jí k tomu vede a proč právě teď? A jak to bylo s cestou do Moskvy kvůli Sputniku? Hosty Partie Terezie Tománkové byli předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček, předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V druhé části následuje debata odborníků ze zdravotnictví o konečném účtu za covid.

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

15. ledna 2021 23:22

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.