CNN Prima News Josef II.

Josef II.

Výpis příspěvků ke štítku „Josef II.“

Za zdmi areálu valdické věznice: Na výstavu mohou jen odsouzení nebo dozorci

3. listopadu 2022 16:42

Většinou vám v Prima Česku ukazujeme místa, která stojí za to navštívit. Teď vás ale zavedeme někam, kam se za běžných okolností nedostanete. A kam se především nejspíš ani dostat nechcete. Jde o Kartuziánský klášter a kostel v nejpřísněji střežené věznici, kde je mimochodem i hrobka Albrechta z Valdštejna. Nahlédneme totiž za zdi areálu valdické věznice.

Bydlel zde jizerskohorský Faust. Odhalte tajemství, jež skrývá Kittelův dům v Krásné

14. září 2022 23:15

Říkali mu jizerskohorský doktor Faust. S pomocí kouzelného pláště prý létal až do Vídně a od ďábla měl mít čarovné byliny. Po věhlasném doktoru Janu Antonínu Eleazaru Kittelovi ovšem nezbyly jen pověsti, ale i jeho výjimečný roubený dům v Krásné na Jablonecku. Někdejší horské sanatorium se díky usilovnému snažení místních nadšenců podařilo zachránit a zrekonstruovat a vy se teď s námi můžete vydat na prohlídku.

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet

20. října 2020 12:40

Park Marie Terezie na pražských Hradčanech nově zdobí i pomník Marie Terezie. Při příležitosti 280. výročí převzetí vlády touto panovnicí nad habsburskou říší dílo slavnostně odhalili zástupci Prahy 6. Sochu si můžete prohlédnout nejen osobně, ale zevrubně i v digitalizované podobě, a to doslova ze všech stran. Jde o první část nového projektu na podporu virtuálního turismu v Praze 6.