reklama
CNN Prima News Jošihide Suga

Jošihide Suga

Výpis příspěvků ke štítku „Jošihide Suga“

Bude mít Japonsko nového premiéra? Primárky na šéfa vládní strany ovládl Kišida

29. září 2021 10:19

Ve druhém kole primárek japonské vládní Liberálně demokratické strany (LDP) zvítězil bývalý ministr zahraničí Fumio Kišida. V hlasování o příštím předsedovi porazil ministra zodpovědného za kampaň k očkování proti nemoci COVID-19 Tara Kóna, uvedla agentura AP. Nový šéf LDP má velkou šanci stát se příštím japonským premiérem, protože strana má v parlamentu většinu.

Zrušte olympiádu, žádají japonští lékaři. Šéf vlivné společnosti mluví o sebevražedné misi

14. května 2021 16:09

V Japonsku stále více sílí tlak na to, aby vláda zrušila pořádání letošních olympijských her. Petici požadující zrušení sportovní akce podepsalo přes 350 tisíc lidí. Proti jsou i lékaři. Šéf vlivné japonské společnosti pak dokonce prohlásil, že trvat na konání olympiády je „sebevražedná mise“. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ale s žádným dalším odkladem sportovního svátku nepočítá.

Šinzó Abe odstoupil, novým japonským premiérem se stal Jošihide Suga

16. září 2020 07:22

Novým japonským premiérem se ve středu stal Jošihide Suga. Dolní komora parlamentu jej zvolila jasnou většinou 314 z celkových 465 hlasů. Předseda Liberálnědemokratické strany (LDP) Suga ve funkci nahradil Šinzóa Abeho, který kvůli zdravotním potížím podal demisi. Nový premiér nyní sestaví vládu, v níž by si podle japonských médií funkci mohla udržet až polovina dosavadních ministrů.

reklama