CNN Prima News Jošihide Suga

Jošihide Suga

Výpis příspěvků ke štítku „Jošihide Suga“

Bude mít Japonsko nového premiéra? Primárky na šéfa vládní strany ovládl Kišida

29. září 2021 10:19

Ve druhém kole primárek japonské vládní Liberálně demokratické strany (LDP) zvítězil bývalý ministr zahraničí Fumio Kišida. V hlasování o příštím předsedovi porazil ministra zodpovědného za kampaň k očkování proti nemoci COVID-19 Tara Kóna, uvedla agentura AP. Nový šéf LDP má velkou šanci stát se příštím japonským premiérem, protože strana má v parlamentu většinu.

Město, které povstalo z radioaktivního popela. Jak vypadá novodobá Hirošima dnes?

6. srpna 2021 14:29

O japonském městě Hirošima se po druhé světové válce říkávalo, že se do něj už život jen tak nevrátí. Po 76 letech od výbuchu americké atomové bomby ale na radioaktivním popelu stojí moderní prefekturní metropole s více než milionem obyvatel. Jak se nyní žije v Hirošimě, čím láká turisty a jak ji změnila pandemie koronaviru?

Zrušte olympiádu, žádají japonští lékaři. Šéf vlivné společnosti mluví o sebevražedné misi

14. května 2021 16:09

V Japonsku stále více sílí tlak na to, aby vláda zrušila pořádání letošních olympijských her. Petici požadující zrušení sportovní akce podepsalo přes 350 tisíc lidí. Proti jsou i lékaři. Šéf vlivné japonské společnosti pak dokonce prohlásil, že trvat na konání olympiády je „sebevražedná mise“. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ale s žádným dalším odkladem sportovního svátku nepočítá.

Deset let od neštěstí v japonské Fukušimě: Jak vypadá oblast postižená tsunami?

11. března 2021 19:28

Japonsko si ve čtvrtek minutou ticha připomnělo oběti zemětřesení a tsunami, jež před deseti lety zasáhly zemi a při kterých zemřely tisíce lidí. Vlna mimo jiné způsobila havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Premiér země Jošihide Suga uvedl, že je stále nesnesitelné představit si pocity těch, kteří ztratili své blízké. Jak to v oblasti vypadá dnes a kdo se rozhodl tam žít nadále?

Čeští fanoušci se na olympiádu nedostanou. Japonská vláda zakázala zahraniční diváky

9. března 2021 13:43

Na letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu nebudou smět fanoušci ze zahraničí. Podle agentury Kjódó o tom rozhodla japonská vláda kvůli obavám obyvatel z rozšíření koronaviru a jeho různých mutací. Oficiálně má kabinet o očekávaném kroku informovat koncem března po jednání s organizátory a Mezinárodním olympijským výborem.