CNN Prima News karikatura

karikatura

Výpis příspěvků ke štítku „karikatura“

Z dějin obstrukcí: Kloset za řečnickým pultem, projev na 11 hodin a rvačky poslanců

17. února 2022 13:52

Obstrukce mají v české politice dlouhou tradici. Třeba v lednu 1903 devět českých poslanců protáhlo schůzi sněmovny na maraton trvající 54 hodin. V roce 1897 zazněl rekordní projev jediného řečníka v délce 11 hodin, dobový humoristický tisk proto už tehdy navrhoval poslancům, aby si k řečnickému pultu nosili i přenosný kloset. Některé politiky obstrukce uspávaly, jiným ale cuchaly nervy, takže v parlamentu docházelo i k fyzickým potyčkám.

Ministr Kupka: Babiš je karikatura sebe sama. Měl projev uplakaného poslance

12. ledna 2022 20:55

Expremiér Andrej Babiš (ANO) přednesl projev uplakaného poslance, dštil oheň a síru, je to karikatura sebe sama. Tak okomentoval výstup bývalého předsedy vlády ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podle něj je úsměvné, že člověk, který má sám problémy s českým jazykem, doporučuje jinému politikovi tlumočníka. Babiš kritizoval verbální projev ministra zdravotnictví Válka (TOP 09).

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

19. července 2021 07:20

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Muslimská dívka se bála otce a lhala o svém učiteli. Toho pak zavraždil extremista

9. března 2021 20:13

Francouzský učitel Samuel Paty, kterému sťal loni hlavu mladík původem z Čečenska, zřejmě nemusel zemřít. Celý příběh se pravděpodobně odehrál jinak, než se doposud předpokládalo. Studentka, která vyznává islám, půl roku po vraždě přiznala, že si vše vymyslela. Na hodinách, při nichž učitel mluvil o svobodě slova a ukazoval karikatury proroka Mohameda, vůbec nebyla.