reklama

Komunisté ani ČSSD se už znovu do Sněmovny dostat nemusí, řekl komentátor Kubičko

Ve čtvrtek Poslanecká sněmovna odhlasovala prodloužení nouzového stavu do 12. prosince. Návrh podali komunisté. Změní se tím postavení strany? A jak by mohlo její působení ve Sněmovně vypadat v budoucnu? Na tyto a další otázky v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídal komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko.

reklama

Podle Kubička jsou vláda i opozice velmi roztříštěné a nejednotné. Hnutí ANO není kompaktní  politickou stranou uvedl s tím, že mnoho ministrů bylo a je nestraníky. „Když vidíme diskuzi mezi vládními představiteli, člověk by řekl, že je normální že se diskutuje. Na straně druhé vláda, a zejména ta jedna politická strana, by měla mít nějakou jednotnou politiku,“ vysvětlil komentátor.

„Totéž vidíme i v opozici. Když vláda mluvila o nějakém zpřísňování, tak ji opozice kritizovala, že chce příliš zpřísňovat, když je vývoj čísel dobrý. Když teď jsou čísla ne tak pozitivní, tak zase kritizuje, že opatření jsou málo razantní,“ dodal Kubičko s tím, že každá země nyní koronavirovou situaci složitě řeší.

Sněmovna bez KSČM i ČSSD?

Komunisté nyní sehrávají poměrně důležitou roli. Během rozhovoru padla otázka, jak bude „příběh komunistické tolerance“ této vlády pokračovat. „Já si myslím, že oni se na to jednou dali, zvolili docela podivnou taktiku jako radikální levicová strana. Podporují stranu, kterou vede miliardář, člověk, proti kterému by měli vystupovat. Jestliže to jednou udělali, tak to budou muset dohnat do trpkého konce. Obávám se, že to bude znamenat jejich vypadnutí z Poslanecké sněmovny,“ řekl Kubičko.

Stejný osud by mohl čekat i ČSSD. Minimálně by obě strany mohly mít problém se do Sněmovny znovu dostat, míní Kubičko. „I pro sociální demokracii je podpora hnutí ANO, a zejména Andeje Babiše, jak je vidět, velice problematická. Říkám, nechci prognózovat nějak příliš, ale většinou se shodujeme na tom, že obě strany jsou ve velmi delikátním postavení a že jim nezbude nakonec nic jiného, než do voleb ve vládě vydržet a podporovat vládní kroky i v otázce epidemie,“ dodal na závěr komentátor.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama