Končím, tentokrát nadobro. Nejlepší hráč v historii NFL po roce znovu míří do důchodu

Nejúspěšnější hráč v dějinách NFL Tom Brady zase jednou oznámil konec kariéry. Sedminásobný vítěz Super Bowlu se dušuje, že tentokrát je to opravdu „nadobro“. Legendární quarterback by na to věk měl, je mu už 45 let.

Po roce míří Brady znovu do důchodu. Velikán amerického fotbalu a celého sportovního světa vypustil bombu ve středu na své sociální sítě.

„Zdravíčko lidi, jdu hned k věci. Končím. Nadobro,“ prohlásil s úsměvem teď už bývalý hráč Tampy Bay Buccaneers. Důvěryhodnosti zprávy však příliš nenahrávalo, že konec kariéry Brady oznámil prakticky přesně před rokem. Jeho volno trvalo jen 40 dní, pak světu sdělil, že ještě přece jen bude pokračovat.

Před paktem s Tampou působil 19 let v organizaci New England Patriots, se kterou Super Bowl vyhrál šestkrát. Poslední trofej Vince Lombardiho za triumf ve finále NFL přidal předloni s Bucaneers. Třikrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy a je pětinásobným držitelem ceny MVP v Super Bowlu. Všeobecně je označován za nejlepšího hráče všech dob.

„Díky každému za podporu. Díky, že jsem mohl žít svůj sen. Nic bych neudělal jinak,“ poznamenal hráč, který drží v zámořské lize nesčetně rekordů.

Jako jediný ovládl finále ligy sedmkrát, k jeho nejvýznamnějším maximům patří nejvíce výher na pozici quarterbacka v základní části (251) a v play-off (35), nejvíce úspěšných přihrávek (7 753) a nejvíce přihrávek na touchdowny (649).

Předloni při obhajobě titulu však s Buccaneers vypadl ve čtvrtfinále a poslední sezona Bradyho kariéry byla ještě méně úspěšná. Tým sice slabou Západní divizi vyhrál, ale s bilancí osmi výher a devíti porážek Brady poprvé zažil základní část s více prohrami než vítězstvími. V prvním kole play-off Tampa Bay podlehla Dallasu.

Tagy:
americký fotbal konec kariéry NFL sport Tom Brady Tampa Bay Buccaneers quarterback