reklama
CNN Prima News kvóty

kvóty

Výpis příspěvků ke štítku „kvóty“

Poslanec ANO chce kvóty na potraviny. Posun o tisíce let zpět, reagují ekonomové

6. října 2021 23:40

Poslanec vládního hnutí ANO Milan Feranec prohlásil, že Česko by se mělo vrátit k debatě o povinných kvótách na české potraviny. Návrh, který prosazovala hlavně SPD, neprošel letos v dubnu. Nesouhlasí s ním ani ekonomický expert koalice Trikolóra–Svobodní–Soukromníci (TSS) Miroslav Ševčík. Názor Ferance se nezdál ani ekonomce Heleně Horské, ta označila kvóty za krok o několik tisíciletí zpět.

Efektivnější než bariéry je dialog s migranty, říká pirátský europoslanec Peksa

7. září 2021 23:53

Příběh uprchlíků a dialog s nimi je důležitější než stavět ploty na hranicích, uvedl v pořadu 360° pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Otázka migrace podle něj slouží politikům jako zástěrka, aby nemuseli řešit závažnější otázky, jež tuzemsko trápí, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Oponoval mu však europoslanec Jan Zahradil (ODS), podle něhož Česko nemá povinnost starat se o ekonomické migranty.

Kvóty na prodej českých potravin jsou problém. Česko by mohlo dostat pokutu od EU

21. ledna 2021 17:48
Aktualizováno

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný Parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

20. ledna 2021 19:56

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

reklama