CNN Prima News kvóty

kvóty

Výpis příspěvků ke štítku „kvóty“

Hrozí nám půl milionu uprchlíků, zuří Dostálová. S Okamurou tepala vládu za migrační pakt

Kvůli tématu migračního paktu, který bude projednávat Evropský parlament, se v Partii pohádali zástupci opozice Klára Dostálová (za ANO) a Tomio Okamura (SPD) s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Dostálová vznesla obavu, že by do Česka mohlo bez problému přijít třeba i půl milionu uprchlíků. Rakušan naopak schválení paktu hájil s tím, že už nejde o žádné povinné kvóty.

Hádka v koalici o migraci: Nahráváte převaděčům, řekl Zdechovský. Pirát Peksa nechápal

Vít Rakušan (STAN) překročil mandát vlády České republiky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten ostře kritizuje reformu unijních migračních pravidel, na nichž se dohodli ministři vnitra zemí EU. Lidovecký politik zároveň viní koaliční Piráty z toho, že nahrávají převaděčům. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) nad tímto výrokem kroutil hlavou.

Legendu trápí nedostatek černošských trenérů ve fotbale. I kvóty jsou cestou, říká Vieira

V nejlepších pěti evropských fotbalových soutěžích pracuje přesně 98 hlavních trenérů. A jen tři z nich mají tmavou pleť, což je podle ikony londýnského Arsenalu Patricka Vieiry problém vypovídající o určité zaostalosti. Sám bývalý francouzský reprezentant je jednou z vzácných výjimek, v Premier League už třetí sezonu koučuje Crystal Palace. Přál by si menší nepoměr, možná i za pomoci do očí bijícího nástroje – kvót.

Poslanec ANO chce kvóty na potraviny. Posun o tisíce let zpět, reagují ekonomové

Poslanec vládního hnutí ANO Milan Feranec prohlásil, že Česko by se mělo vrátit k debatě o povinných kvótách na české potraviny. Návrh, který prosazovala hlavně SPD, neprošel letos v dubnu. Nesouhlasí s ním ani ekonomický expert koalice Trikolóra–Svobodní–Soukromníci (TSS) Miroslav Ševčík. Názor Ferance se nezdál ani ekonomce Heleně Horské, ta označila kvóty za krok o několik tisíciletí zpět.

Efektivnější než bariéry je dialog s migranty, říká pirátský europoslanec Peksa

Příběh uprchlíků a dialog s nimi je důležitější než stavět ploty na hranicích, uvedl v pořadu 360° pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Otázka migrace podle něj slouží politikům jako zástěrka, aby nemuseli řešit závažnější otázky, jež tuzemsko trápí, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Oponoval mu však europoslanec Jan Zahradil (ODS), podle něhož Česko nemá povinnost starat se o ekonomické migranty.