CNN Prima News letní pneumatiky

letní pneumatiky

Výpis příspěvků ke štítku „letní pneumatiky“

Dojíždět zimní pneumatiky v létě není dobrý nápad. Odborník vysvětlil, proč neušetříte

Přezouvání zimních pneumatik na letní je sice otravné, ale určitě se vyplatí. Zákon sice na rozdíl od opačného gardu nestanovuje, že by člověk měl v dubnu měnit zimní pláště za letní, po všech stránkách je to ale dobrý nápad. Měkké zimní pláště s hustším vzorkem mají za sucha a tepla horší jízdní vlastnosti a zvyšují i spotřebu. Takže jezdíte méně bezpečně a dráž.

Spasí PET láhve gumárenský průmysl? Michelin přišel s revoluční technologií

Byť se to nemusí zdát, pneumatiky jsou významným znečišťovatelem životního prostřední. Dle odborníků vyprodukují až tisíckrát více škodlivých látek než výfukové plyny. Tento problém však doposud nikdo neřešil. Do boje za ekologičtější obutí se tak pustil francouzský gumárenský gigant Michelin a ve spolupráci s biochemickou společností Carbios vyvinul revoluční technologii, která by aktuální situaci mohla výrazně zlepšit.

Řidiči, nezapomeňte na výměnu pneumatik. Ty letní reagují v dobrém počasí daleko lépe

Dle předpovědi můžeme v nejbližších dnech očekávat teploty atakující až dvacetistupňovou hranici, což je nejvyšší čas, kdy by měli mít řidiči přezuto na letní pneumatiky. Pokud jsou důvodem odložené návštěvy pneuservisu obavy z koronaviru, dá se to pochopit. Stále se však ještě najdou i řidiči, kteří nepřezouvají záměrně a dokonce se domnívají, že je jízda na zimních pneumatikách bezpečnější. To jsou ovšem na velkém omylu. Povinnost jezdit se zimními pneumatikami platí pouze od 1. listopadu do 31. března.

Přezouváte auto svépomocí doma? Jednou můžete tvrdě narazit, nejen finančně

Česko letos políbila doslova ladovská zima, na kterou mnozí řidiči nebyli vůbec připraveni. Teplota místy klesala i k −20 °C a sněhová pokrývka zahalila téměř celé naše území. Pohádkové období už je však téměř za námi a s ním i povinnost mít obuté zimní pneumatiky. Zatímco většina majitelů objednává své čtyřkolové miláčky do pneuservisu, někteří stále věří vlastním praktikám a dovednostem. Pokud tedy plánujete přezouvat doma, ujistěte se, že postupujete správně.

Řidiči riskují životy na zimních pneumatikách

Už nějaký čas tu máme astronomické jaro. Ovšem někteří řidiči stále nepřezuli své auto na letní pneumatiky. Odborníci ale varují, zimní pneumatiky se prý v létě chovají jinak a mohou způsobit i nehodu. V některých zemích bychom za to dokonce zaplatili pokutu.